Skip to main content

Čtěte předvánoční Salesiánský magazín

By 14. 12. 2020Magazín, Novinky, Top

V adventu vychází poslední letošní číslo Salesiánského magazínu.

Jeho elektronickou verzi najdete na stránce Magazín, kde si také můžete objednat do schránky tištěnou verzi. Kromě obvyklých rozhovorů, fejetonů, zpráv, reportáží a dalších textů, najdete v tomto čísle kalendář na následující rok, který je zároveň fotografickou reportáží roku 2020. Více se o kalendáři dozvíte v editorialu šéfredaktora P. Zdeňka Jančaříka.

Časy se mění – v úvodníku se Pavel Ženíšek mezi římskými památkami zamýšlí nad střídáním epoch a snaží se v tom najít poučení pro současnost

Kněz musí být v každé situaci pastýřem – biskup Kája Herbst v rozhovoru otevřeně mluví o své kněžské službě a jaké různé podoby měla na jeho životní cestě

České Vánoce – Jan Zindulka objevuje, co všechno přinášíme do Betléma v českých koledách

Sváteční čtení přeje

redakce Salesiánského magazínu

Milí čtenáři!

Minulý rok začínal podivnou číslovkou 2020 a měl také velice podivný průběh. Mnozí ho pojali jako příležitost a  výzvu, ale pro řadu z  nás znamenal trauma, protože někteří přišli o zaměstnání nebo živnost, jiní o blízké a přátele. A pro spoustu lidí znamenal zároveň nejistotu, že nic už nebude jako dřív.

Trochu z těchto emocí jsme přenesli do našeho letošního kalendáře. Mezi fotkami najdete také snímky neprofesionálně dokumentární, ale o  to víc autentické. Je mezi nimi obrázek Ježíška s ústenkou nebo Veronika, která podává Ježíšovi ústní roušku. Jsou tam záběry, na nichž se zpovídá „s odstupem“, nebo fotky z rozvolněného času, kdy jsme na chvíli mysleli, že už budeme zase spolu. Ten kalendář ukazuje realitu, ale chce vlít také naději.

Milí přátelé, celý advent nás se všemi liturgickými úkony a zvyky vybízí k bdělosti ve víře. Možná budeme zase vstávat na roráty, určitě ale budeme usedat k večerní modlitbě v rodinném kruhu u adventních věnců a  budeme odpočítávat dny zbývající do  Vánoc. A na Vánoce se oddejme snění o tom všem, co krásného nás čeká v roce příštím. A  ani v  novém roce nezapomeňte číst Salesiánský magazín – PF 2021!

Zdeněk Jančařík