Skip to main content

Vychází vánoční číslo Salesiánského magazínu

By 6. 12. 202321 února, 2024Magazín, Naše díla, Novinky, Provincie, Top

Dnes vychází Salesiánský magazín 5/2023. Jako obvykle ho najdete v elektronické podobě na stránce SDB.cz/magazin a komu ještě nechodí tištěný do schránky, může se tamtéž přihlásit k jeho bezplatnému odběru.

Trávit čas se svými blízkými, myslet na obdarování druhých, očekávat a těšit se na oslavu Ježíšova příchodu na svět, pomáhat těm, kteří to potřebují… to všechno pro nás znamenají Vánoce. Ale ne všude ve světě se slaví tak, jako u nás. Radujme se z tradice našich krásných Vánoc a ze všeho dobrého, co přinesl tento rok. Do dalšího roku vám ze srdce přejeme hodně inspirativních a dobrých příběhů – jak na stránkách našeho časopisu, tak i těch psaných životem..

Příjemné čtení vám přeje Vaše redakce.

Portál reviduje vlastní kořeny

Salesiánské nakladatelství Portál dozrálo do Kristových let a během času se etablovalo jako jedno z nejvýznamnějších nakladatelství v oblasti pedagogiky a psychologie. Které knihy mají budoucnost? Jaká je situace na knižním trhu a jak ho ovlivní nástup umělé inteligence?

Našla jsem šaty, které mi padnou

Sestry salesiánky mají novou posilu. Novicka Věrka Gajdůšková složila své první řeholní sliby, a jak sama říká, přes různé okliky, zatáčky a klopýtnutí, našla šaty, které jí padnou – život pro Boha a pro mladé v pestré a široké salesiánské rodině.

Eleonorova mise

Svěží úsměvná povídka Honzy Zindulky o tom, jak to asi v nebi vypadalo v době, kdy Panna Maria počala malého Ježíše, nás zavede do nebeských končin. Dozvíte se, že ani andělé to s námi lidmi nemají jednoduché a také který z nich se ujal jedné veledůležité role.