Skip to main content

Vychází 5. číslo letošního Salesiánského magazínu

By 2. 11. 202313 prosince, 2023Magazín, Naše díla, Novinky, Provincie, Top

Dnes vychází Salesiánský magazín 5/2023. Jako obvykle ho najdete v elektronické podobě na stránce SDB.cz/magazin a komu ještě nechodí tištěný do schránky, může se tamtéž přihlásit k jeho bezplatnému odběru.

S přicházejícím podzimem ubývá cestování i nevšedních zážitků, které přinášejí teplé slunné dny. O to více se můžete ponořit do četby aktuálního čísla našeho magazínu a navštívit tak mnohá místa v Česku i v zahraničí. 

Zajímavým tématem je pohled do života mladých, zejména děvčat, který přináší reportáž o díle sester salesiánek v pražském Karlíně. Nesou výchova a přístup k mladým v salesiánském duchu nějaké zvlášť ní ovoce? 

Příjemné čtení vám přeje Vaše redakce

Společně dokážeme víc, třeba oběhnout Česko

S 8. ročníkem a 1 660 uběhnutými kilometry se uzavřel štafetový závod Bosco run, jehož cílem bylo oběhnout všechna salesiánská střediska v naší zemi. Původní nápad party kamarádů však dokázal mnohem víc – propojit lidská srdce.

V Karlíně dostane šanci každý

Co chybí mladým lidem? Po čem touží? A co očekávají od těch, kteří je doprovázejí? Zejména na tyto otázky odpovídají učitelé a vychovatelé z díla sester salesiánek, které oslavilo již 30 let své existence. Dům pro děti a mládež v pražském Karlíně prošel za tu dobu mnohými změnami, ale stejně jako na počátku nabízí především přijetí, lásku a domov.

S Čechy je větší sranda

Spolupracovnice Helena Říhová vzpomíná na více než třicetileté období, které prožila se svou rodinou ve Švýcarsku. V této zemi s dlouhou demokratickou tradicí poznali salesiány a stali se salesiánskými spolupracovníky. V roce 2010 je osud zavál zpět do Česka, kde se po smrti svého manžela stala paní Helena součástí společenství Praha-jih.