Skip to main content

Čtěte prázdninové číslo Salesiánského magazínu

By 8. 6. 202210 srpna, 2022Magazín, Novinky, Provincie, Top

Dnes vychází letošní třetí číslo Salesiánského magazínu. Jako obvykle ho najdete v elektronické podobě na stránce SDB.cz/magazin a komu ještě nechodí tištěný do schránky, může se tamtéž přihlásit k jeho odběru.

Stejně jako se obměňuje krev v lidském těle, je zdravé po nějaké době učinit i změnu životní – píše ve svém posledním úvodníku šéfredaktor Zdeněk Jančařík. Mezi lidmi se traduje, že krev se obměňuje po sedmi letech – tuto dobu překonal Zdeněk téměř třikrát – na šéfredaktorské židli vydržel celých 18 let. Zdeňku, děkujeme za celou redakci i za všechny čtenáře za tvoje nasazení a lidské i intelektuální obohacení pro nás všechny.

Proč jsou sestry šťastné

Sestry salesiánky brzy oslaví 150. výročí vzniku svého Institutu. Pojďme se blíže podívat na některé z našich salesiánek … Dozvíte se, která z nich by si přála mít na zahradě houpačku a zastřešené posezení s besídkou :-) ale i za co jsou vděčné, kam by se chtěly podívat a mnoho dalšího…

Magazín pro mě znamenal kus života

Zdeněk Jančařík končí po osmnácti letech jako šéfredaktor Salesiánského magazínu a předává žezlo mladší generaci. Co se stalo s jeho „milovaným dítětem“, kam se za těch 18 let posunulo? Jak vnímal tuto dlouhou cestu sám šéfredaktor, na co se těší a čemu se chce dále věnovat?

Není důležité, kdo jsme, ale jaké jsme

Žijí ve skrytu a skrývají velké tajemství, o kterém často nevědí ani jejich nejbližší. VDB neboli Volontarie Dona Boska jsou ženy, které se zcela zasvětily Bohu, ale přitom zůstávají tam, kde jsou, a ovlivňují prostředí, kde žijí a pracují.

Příjemné čtení vám přeje Vaše redakce