Skip to main content

Vychází 1. číslo Salesiánského magazínu 2024

By 15. 2. 20249 dubna, 2024Magazín, Naše díla, Novinky, Provincie, Top

Dnes vychází Salesiánský magazín 1/2024. Jako obvykle ho najdete v elektronické podobě na stránce SDB.cz/magazin a komu ještě nechodí tištěný do schránky, může se tamtéž přihlásit k jeho bezplatnému odběru.

Sny nás mohou naučit snít, vzkazuje prostřednictvím Strenny hlavní představený Don Ángel F. Artime. Uplynulo totiž již 200 let od slavného snu malého Jana Boska, který jemu i mnoha dalším změnil život, a který letošní salesiánské motto inspiroval. Krásné výročí slaví také salesiáni na Slovensku:100 let od jejich příchodu. Přejeme jim i nám všem, abychom dokázali žít své sny a měnit je v dobro a lásku, stejně jako se to podařilo malému Jeníkovi.

Příjemné čtení vám přeje Vaše redakce.

Rok vděčnosti za století salesiánů na Slovensku

Salesiánská rodina na Slovensku zahájila rok oslav. Připomínají si 100 let od příchodu salesiánů. Salesiáni jsou zde nejpočetnějším mužským řádem a stejně jako jejich spolubratři na celém světě se věnují především práci s dětmi a mládeží.

Pod pokličkou DISácké kuchyně

V Domě Ignáce Stuchlého se během roku otočí až 3000 strávníků. Čas tu letí jinak… rychleji, alespoň pro zdejší kuchařku Jiřku Hellerovou, která ve fryštáckém domě vaří už 25 let, zná osobně téměř všechny salesiány a dobře ví, co kterému uvařit.

Když mi bylo 9 let, zdál se mi sen

Krátké komiksové ohlédnutí za slavným snem Dona Boska, ze kterého mimo jiné vyplývá, že násilí z nikoho dobráka neudělá a že babičky nemusí mít vždycky pravdu.