Dar

Tento krátký film je vlastně reklama. Krásně však vystihuje podstatu adventu a vánoc. Děti to velmi dobře znají. Na jedné straně to dlouhé čekání a těšení se, na druhé straně pak obrovská radost (především z dárků). Tak nějak to prožívá i náš hrdina v této reklamě. Závěr je však překvapující. Celou reklamu shrnuje slogan – dárky, které se nemůžete dočkat dát. Tak nějak to možná má i Pán Bůh. Také se nemůže dočkat, aby nám lidem dal vánoční Dárek.

Délka: 1:31
Témata: vánoce, dar, očekávání

Ó svatá noc

Ježíšek, Maria, Josef, tři králové, hvězda betlémská, hostinec, ve kterém nebylo pro ně místo… to všechno jsou typické obrazy našich představ o Svaté noci, kdy se narodil Ježíš. Všechny tyto obrazy můžete vidět i v tomto filmu, který se však odehrává v dnešní době. Že by se příběh Narození opakoval i v dnešních dnech?

Délka: 3:44
Témata: vánoce, hledání, putování, svatá rodina

Digitální Vánoce

Jak by vypadal příběh Narození v dnešní digitální době? Úsměvný příběh ze světa sociálních sítí může být zajímavým pohledem jak na sociální sítě, tak také na příběh, který se odehrál před dvěma tisíci lety.

Délka: 2:58
Témata: sociální sítě, vánoce, narození Ježíška

Vytuněná slavnost Narození

Pokud mluvíte anglicky, nabízíme vám zajímavé video, které upravuje zažitou představu o narození Ježíška. Snaží se poodhalit různé idylické nánosy tradice a dát je do biblického kontextu. Na druhou stranu však toto video velmi dobře odhaluje pravou podstatu Vánoc.

Délka: 3:50
Témata: vánoce, Bible, narození Ježíška

Vánoční příběh

K vánocům neodmyslitelně patří děti, které je považují za nejkrásnější období celého roku. Jak se ale děti dívají na skutečný příběh narození? Skupina děti z farnosti sv. Pavla v Aucklandu na Novém Zélandu to vidí takto.

Délka: 3:53
Témata: děti, vánoce, narození Ježíška

Čas jít domů

Vánoce jsou časem, který je pro mnoho lidí výjimečný. Mnoho je má spojeno s dárky, se stromečkem, s jídlem a odpočinkem. Tato „reklama“ trochu specifickým způsobem mluví o tom, že Vánoce jsou o rodině, o domově a o čase stráveném s blízkými.

​Délka: 1:46
Témata: Vánoce, rodina, domov