Eyrie

Eyrie je v překladu hnízdo dravce, v našem případě orla. Tento zlý orel loví ovce, které patří starému otci. Otec proto požádá svého syna, aby stádo hlídal. Tomu se to vůbec nelíbí, ale nakonec jde. Tento výjimečný film nám ve 4 minutách ukáže, jak se ze syna, který nemá o nic zájem stane ten, kdo má sám vychovávat.
Je zde obsaženo mnoho významů a symbolů a je jen na vás, kterou cestou porozumění se vydáte. O čem tedy vlastně Eyrie je?

Délka: 4:01
Témata: výchova, oběť, láska, učení

Cloudy Lesson

Hodina dělání mraků, tak nějak by se dal přeložit název tohoto klipu. Starší učí mladšího, není žák nad svého učitele a další výroky nám jasně říkají, že zkušenější vždy budou učit ty méně zkušené. Je tomu ale opravdu vždycky tak? A co když nás děti, mladí lidé a ti nezkušenější také učí mnoha věcem? Chce to být vnímavý na různé podněty, které nás v našem životě mohou mnohému naučit. A ty přicházejí z různých míst. I od těch méně zkušených a mladších…

Délka: 1:58
Témata: učení, výchova, vnímavost, nové způsoby řešení

One Minute Puberty

Puberta je období, které často není jednoduché. Ani pro toho, kdo pubertou prochází, ani pro ty okolo. Jak byste ztvárnili pubertu v několika desítkách vteřin? Autoru tohoto krátkého videa se to podařilo bravurně. Doporučujeme se na toto video podívat zvláště rodičům a těm, kteří pubertou prochází. Na konci tohoto videa je čeká malá útěcha. Puberta je krásná, ale….

Délka: 1:53
Témata: puberta, vývoj, mládež

Sketchy Ice Cream

Pouze minuta stačí k tomu, aby se z jasného úkolu stala nejasná zápletka: „Pohlídej na chvíli děti, já skočím pro zmrzlinu.“ Tak nějak zněl povel pro manžela. A on se tak snažil.
O tom, jak beznadějně mohou dopadnou pokusy o výchovu vašich dětí i když se snažíte, vypráví toto úsměvné video.

Délka: 0:57
Témata: hlídání dětí, výchova, rodiče, beznaděj

Mnich a opice

Tato (anglicky mluvená) pohádka vypráví o mladém adeptovi na mnicha, kterého čeká poslední velká zkouška. Najít vzácný strom a přinést z něj mistrovi ovoce. Tento úkol je však složitější, než se na první pohled zdá. A i když výsledek vypadá beznadějně, mladému novici tato zkouška života pomohla stát se opravdovým mnichem.

Délka: 4:28
Témata: výchova, trpělivost, úkol, zklamání, překonání překážek

Braxton

Tento film je pro mě trochu rozporuplný. Na jednu stranu moudrý přístup otce ke svému synovi, na druhou stranu činnost, kterou otec provozuje není až zas tak moc výchovná. Trochu moudrosti si však i tento klip nese, protože důslednost je důležitá v každé výchově. Co tomuto klipu říkáte vy?

Délka: 2:47
Témata: důslednost, výchova, láska otce a syna

Tati, já tě pozoruji

Mnohokrát člověk slyší za svůj život větu: „Pán Bůh Vám to vrátí na dětech“. Je skutečně tak důležité uvědomovat si své chování, když jsme s dětmi? Kopírují skutečně náš model chování nejen v rodině, ale i v různých životních situacích?

Délka: 2:40
Témata: výchova, model chování, vztah otce a syna

Dárek

Jak pohnout zraněným srdcem dospívajícího syna? Máma to zkusí odvážným dárkem…

Délka: 4:18
Témata: handicap, média, přátelství