Skip to main content

Ve Zlíně se setkali ministranti

By 3. 11. 2019Novinky, Top

Ozývá se zvonek, mše svatá začíná. Počet věřících v lavici by člověk spočítal na prstech jedné ruky. Zato zástup ministrantů jako by nebral konce! Presbytář je plný a zabírají i první kostelní lavice. Kde se tu tolik kluků vzalo?

Lidé cestují po republice z různých důvodů. Jedou na koncert oblíbené skupiny. Anebo na fotbalový zápas. Anebo na dovolenou, či za prací. K nám do Zlína přicestovala dvacítka kluků z různých koutů republiky na setkání ministrantů ze salesiánských farností (26.-29.10). Nejvíce chlapců bylo z Prostějova, nechyběli ani naši místní, ale někteří kluci přijeli až z Teplic, Rumburku, Poděbrad anebo Českých Budějovic! Stálo to vůbec za to, vážit takovou cestu? Myslím si, že ano!

Setkání bylo živé, poznali jsme spoustu skvělých nových lidí, společně se vydováděli na hřišti a v klubu, vyrazili na pěší pouť k hrobu Staříčka ve Fryštáku, běhali po Zlíně a fotili přitom selfíčka, zahráli si biatlon ministrantských dovedností, slaňovali ve fryštáckém domě, promítali film Misie, společně se modlili, setkali se s Donem Boskem v cukrárně, připravovali se na svátost smíření, vyslechli si svědectví o dobrovolné službě v Indii a prožili spolu super čas. Setkání se zúčastnilo i několik přespolních salesiánů, včetně našeho provinciála Petra Vaculíka, jehož nadcházející narozeniny jsme s kluky bouřlivě a chutně oslavili. 🙂 Už se těšíme na budoucí ročník! Tak zase někdy na viděnou!

Radek Gottwald