Skip to main content

I salesiáni jedou do Hradce!

By 11. 6. 202210 srpna, 2022Pozvánky, Spiritualita, Top

Proč? Protože se tam bude v termínu 9. až 14. srpna 2022 odehrávat Celostátní setkání mládeže. Myslím, že je to dost unikátní možnost zažít církev a křesťanství trochu jinak – ve velké pestrosti a v pohybu, objevit ho v prostoru, kde ho možná ani moc nečekáme.

Podle toho, jak si pamatuji předchozí setkání, čekám v Hradci nejenom velké bohoslužby doprovázené výbornou muzikou a zážitek atmosféry, kterou jinak znám z fotbalových stadiónů, ale také prostor pro diskusi ve skupinách, čas na komornější přednášky a workshopy. Čekám, že tam bude i prostor pro hledání osobních odpovědí spolu s někým zkušenějším a dokonce i prostor pro čas v tichu. I tak zbyde čas na sport, koncerty či deskovky a posezení v chill zóně. Celé tohle setkání můžeš prožít s partou kamarádů a zároveň je to příležitost potkat nové lidí a osobně se setkat s osobnostmi, které žnáš jen z médií.

Čekám, že v Hradec přinese pestré zážitky, silnou atmosféru, a taky impulsy pro osobní růst a příležitost k novým setkáním s lidmi i s Hospodinem.

Salesiánská rodina zve do BoscoPointu

Na celém setkání budou přítomni i salesiánky a salesiáni takřka ze všech českých a moravských středisek i farností. Budou dělat to, co umí nejlíp – totiž oratoř. Jeden ze stanů bude patřit jim pod názvem BoscoPoint (vypůjčený ze salesiánského Facebooku). Nabídnou v něm možnost posedět, zahrát si deskovky nebo kalčo, potkat se s kamarády či se salesiány a selesiánkami, se kterými se znáš a seznámit se s těmi, které ještě neznáš. Určitě se najde čas i na důležitá témata stejně jako na dobrou zábavu. Salesiánský stánek připravují salesiánky a salesiáni společně i se salesiány spolupracovníky a animátory a potřebujeme další lidi do týmu, pořád jsou volná místa. Takže pokud se chceš zapojit a vyzkoušet si práci za barem nebo v oratoři, napiš mně, Vojtovi Sivkovi, na mail sivek@sdb.cz.

„Vstaň, udělám z Tebe svědka toho, co jsi viděl“

Letošní setkání je neseno citátem za skutků apoštolů (z kapitoly 26, verše 16). Nejdůležitějším slovem je „Buď!“ a pozornost je zaměřena na hledání odpovědí na otázku, jak co nejlíp být. Být přítomen tady a teď, být sám sebou, být věčný, být svědkem, být svatý. Více o programu najdeš zde.

Těším se spolu se salesiánkami a salesiány na viděnou.

Vojta Sivek