Skip to main content

Video z nového muzea na Valdoccu

By 10. 10. 2020Novinky, Top

Minulý víkend bylo slavnostně otevřeno nové muzeum v Domě Dona Boska na Valdoccu, které detailně představuje Casa Pinardi – místo první oratoře Dona Boska.

„Těmito chodbami procházelo jedenáct lidí, které dnes církev ctí jako ctihodné, blahoslavené nebo svaté. To znamená, že Valdocco byla škola lidství a svatosti. My chceme toto dědictví přenést do světa,“ řekl Hlavní představený salesiánů don Ángel Fernández Artime na tiskové konferenci k představení nového muzea.

Příběh Domu Dona Boska je úzce spojený se životem a tradicemi Piemontu. Muzeum vypráví tento příběh tím, že návštěvníka vtahuje do každodenního soukromého a pracovního života salesiánské komunity. Muzeum je obohacené o významné sbírky sakrálního umění.

„Dům a místnosti ležící pod nádvořím byly zrekonstruovány, ale kompletně byla restaurována také sbírka předmětů patřících Donu Boskovi a první salesiánské komunitě. Je to dědictví, které je třeba objevovat a využívat, ocenit jeho kulturní, náboženskou a salesiánská hodnotu,“ řekl hlavní představený.

Salesiánská informační agentura ANS