Skip to main content

P. František Pospíšil oslavil 90. narozeniny

By 28. 7. 2020Novinky, Top

V sobotu 18. července jsme si připomněli významné životní jubileum P. Františka Pospíšila, SDB.

Minulý čtvrtek jsme se vypravili za otcem Františkem Pospíšilem do Moravských Budějovic, abychom mu popřáli k jeho 90. narozeninám. Narozeniny oslavil v sobotu 18. července.

Otec František bydlí v domově důchodců sv. Antonína, který spravují sestry boromejky. Na toto setkání jsme se již dlouho těšili. Otec František vzhledem k svému věku je ve výborném zdravotním stavu. Nepotřebuje ani lékaře, ani zubaře, nic ho nebolí a na nic si nestěžuje. Jediné, co již úplně nefunguje, je paměť. Jinak otec František je obklopen neskutečnou láskou všech zaměstnanců, která se dá doslova krájet. Říkají mu „náš brouček“ a podobně. Chvilkami jsme byli velmi dojati.

K závěru naší návštěvy jsme požádali otce Františka, jestli bychom mohli jít do kaple, kterou má přímo pod svým pokojem. Zde každý den slouží sestřičkám boromejkám a dalším věřícím mši svatou. Do kaple nás rád doprovodil. Na závěr jsme otce ještě poprosili o požehnání. Otci jsme dali křížek na čelo, objali svatého „broučka“ a návštěvu zakončili. A abych nezapomněl, otec František vás všechny zdraví.

Manželé Ludmila a Vlastimil Hnátovi, ASC