Skip to main content

O českých salesiánech se píše ve světě

By 24. 10. 2020Novinky, Top

Salesiánská rodina je světová, dá se říct celosvětová. Salesiáni působí na všech kontinentech, celkem ve 133 zemích. Celé toto ohromné dílo mediálně pokrývá Salesiánská informační agentura ANS. Na jejích stránkách najdete články, fotografie a videa týkající se salesiánské rodiny po celém světě – od Papuy-Nové Guiney přes Jakutsk, New York, Chile, Burkina Faso, Madagaskar, Pákistán až po Českou republiku.

Ano, i o české salesiánské provincii se objevují zprávy na stránkách ANS. V posledních dvou měsících informovala o věčných slibech Vlastíka Vajďáka, o Aksanti – slavnostním vyslání dobrovolníků Sadby do světa, o živých přenosech z komunitní kaple v Brně-Žabovřeskách, nebo o jejich ekologických projektech a zelené střeše na domě komunity a kostela. Právě toto téma se dostalo do čela homepage ANS a světová salesiánská rodina se tak mohla inspirovat přístupem českých salesiánů k ekologii.

Články týkající se českých salesiánů působících nejen doma, ale i v Bulharsku, Mongolsku nebo Zambii, najdete na tomto odkaze na stránky ANS. Články jsou zde překládány do šesti hlavních světových jazyků.

Jan Kvapil