Skip to main content

Nový běh Salesiánské školy animátorů

By 15. 4. 2020Novinky, Top

Přestože dnešní doba příliš nepřeje plánování, posíláme první informace o dalším běhu salesiánské školy animátorů – běhu P, který je určen pro animátory z Čech.

V této chvíli počítáme se zahájení dalšího běhu a jsou pro něj stanoveny tyto termíny:

  • 27.-29.11. 2020
  • 15.- 17. 1. 2021
  • 12.-14.2. 2021
  • 16.-18.4. 2021

Vzhledem k omezenému fungování středisek pošleme podrobnější informace pravděpodobně začátkem září a přihlásit se bude možné během podzimu. Tomu je přizpůsoben i první termín, který bude až v listopadu.

V této chvíli můžete přemýšlet, zda se přihlásit, koho na kurz pozvat, a případně můžete počítat ve svých kalendářích s těmito termíny. Informace a přihlášky dostanete podle situace, ale předpokládáme, že by to mohlo být začátkem září. S dotazy se může obrátit na mail: pastor@sdb.cz.

Vojtěch Sivek, delegát pro pastoraci mládeže

Fotografie Vojtěch Hlávka, Člověk a Víra

Salesiánská škola animátorů

Mladí lidé, kteří chtějí v salesiánském díle pomáhat, se připravují na kurzech Salesiánské školy animátorů. Během dvou let se na víkendových setkáních seznamují s pedagogikou, psychologií a dalšími obory, které souvisejí s rolí salesiánského animátora. Kurzy se zaměřují na praxi: jde o to, aby animátor dobře uměl pracovat s dětmi, které jsou mu svěřeny, a sám aby se v roli animátora našel. Salesiánská škola animátorů probíhá zvlášť pro české a moravské animátory.