Skip to main content

Nakladatelství portál vypouští sérii videí #JeToNaHlavu

By 20. 10. 202021 října, 2020Novinky, Top

Nakladatelství Portál letos slaví narozeniny. Už 30 let vydává knihy, které „jsou na hlavu“, tedy o duševním zdraví a rozvoji. K jubileu zveřejňuje sérii videí s knižními autory o tom, jak se vypořádat s psychicky náročnou dobou.

Na oslavu výročí Portál chystal konferenci o duševním zdraví – Večer Jsme na hlavu, na které měla vystoupit šestice autorů publikujících v Portálu. Konference a slavnostní večer ale musely být zrušeny z důvodu šířící se nákazy koronaviru.

Jako náhradu připravil Portál sérii videí #JeToNaHlavu. Každé video je krátkým návodem jednoho z knižních autorů, jak si poradit v psychicky náročném období. „Smyslem je ukázat, že v tom je Portál s ostatními lidmi, neztrácí hlavu a snaží se nabídnout něco vtipného, chytrého a smysluplného,“ vysvětluje šéfredaktor nakladatelství Martin Bedřich.

Na svém YouTube kanálu Portál zveřejnil první video s psychologem Janem Bendou, který dává několik tipů na meditaci a relaxační techniky pro zvládnutí stresových situací. V následujících týdnech Portál postupně vypustí další videa, ve kterých například lektorka a spisovatelka dětských knih Klára Smolíková poradí, jak se s dětmi doma nezbláznit nebo teolog Josef Prokeš vysvětlí, proč je dobré zabývat se vlastní spiritualitou.

Jan Kvapil