Skip to main content

Letní duchovní cvičení s doprovázením

By 14. 4. 2021Novinky, Top

Zveme Vás na duchovní cvičení pro mladé s doprovázením, která se uskuteční 16.(17.) – 22. srpna 2021 na Orlím hnízdě.

Duchovní cvičení pořádá tým salesiánů a salesiánek, jsou určena mladým ve věku od 19 do 35 let, kteří se chtějí setkat s Bohem, se sebou samými i s dalšími mladými lidmi a zažít několik nevšedních dní. Co nás tedy čeká?

Pracovní předprogram (pondělí 16. 8. – úterý 17. 8.) – chceme společně něco udělat (úklid, práce na zahradě apod.) pro místo, kde se už několikátý rok duchovní cvičení konají. V pondělí večer můžeme posedět u ohně.

Duchovní cvičení (úterý 17. 8. večer – neděle 22. 8.) – prožijeme několik dní v tichu, s přednáškami, Božím slovem, osobní i společnou modlitbou, mší svatou, možností svátosti smíření, možností osobního doprovázení.

Přihlašování: Kontaktní osobou pro přihlašování a případné dotazy je salesiánka Helena Křenková – helena.krenkova@fma.cz

Letošní tým pořadatelů: P. Petr Boštík (kazatel), s. Helena Křenková (přihlašování, organizační záležitosti), P. František Bezděk, s. Hana Gennertová, s. Zdeňka Kůsová.

Je možné se přihlašovat buď na obě části (tedy předprogram i duchovní cvičení), nebo jenom na jednu z nich. Pokud s námi pojedeš poprvé, napiš prosím do mailu něco málo o sobě (věk, škola/zaměstnání, co od duchovních cvičení očekáváš), abychom věděli, pro koho duchovní cvičení připravujeme.

Místo konání: chalupa Orlí hnízdo na samotě v Beskydech, obec Pstruží 63 (u Frýdlantu nad Ostravicí)

Příjezd:

  • Předprogram: příjezd v pondělí 16. 8. během odpoledne (cca od 15,00), případně v úterý během dopoledne.
  • Duchovní cvičení: příjezd v úterý 17. 8. do 18,00
  • Nejblíže je vlaková zastávka Čeladná (cca 2 km), odtud můžeme zajistit odvoz na místo. Autem je možné dojet až k objektu.

Odjezd:Duchovní cvičení končí v neděli 22. 8. 2020 cca ve 13,00.

Co s sebou: spacák, přezůvky, bible (celá, pokud možno v papírové podobě), breviář (může být i v mobilu), zápisník a tužka, 1500,- Kč, je dobré mít hodinky. Příspěvky do kuchyně jsou vítány. Na předprogram navíc pracovní oblečení.

Salesiánky