Skip to main content

Brněnské Salesko slaví 25 let

By 17. 9. 2020Novinky, Top

Salesko (Salesiánské středisko mládeže Brno-Líšeň) si připomene 25 let od svého založení. Všichni jsou zváni na oslavu tohoto výročí, která se uskuteční v neděli 20. září v prostorách střediska.

Oslava začíná děkovnou mší svatou v 8:30 v tělocvičně Saleska, kterou bude složit nový provinciál P. Martin Hobza. Na odpoledne od 14 do 17 hodin je plánovaný program pro děti i dospělé v areálu střediska. Těšit se můžete na vystoupení taneční skupiny Primary dance squad a na koncert skupiny First smile. Na oslavách se také můžete setkat se současnými i bývalými pracovníky střediska, dobrovolníky a salesiány. Podrobný program najdete na přiloženém letáčku.

Salesko bylo založeno v roce 1995. Za pětadvacet let se podařilo vybudovat velké dílo, které poskytuje možnost kvalitního trávení volného času a osobní rozvoj pro děti, mladé lidi i pro dospělé. Během školního roku fungují v Salesku sportovní, hudební, výtvarné a umělecké kroužky. Pro předškolní děti a jejich rodiče nabízí široké spektrum aktivit Klub rodičů. Přes léto středisko každoročně organizuje pobytové i příměstské tábory.

Salesko nabízí dětem a mladým také Otevřený klub, který je otevřen tři dny v týdnu. „Oratoř“ je pro děti od 7 do 13 let. Děti zde mohou pod vedením zkušených pedagogů prožít pestrý volnočasový program.

Salesko nabízí i celou řadu programů pro dospělé. Během roku jsou otevřené sportovní programy: horostěna a cvičení Pilates. V zimě ve spolupráci s ÚMČ-Líšeň provozuje středisko kluziště. Salesko nabízí také různé vzdělávací a spirituální programy.

Jan Kvapil