Skip to main content

Adventem se salesiány

By 3. 12. 2020Novinky, Top

Začal advent a s ním spojené přípravy na Vánoce plné shonu. Pokud přemýšlíte, jak tento čas dobře využít, inspiraci můžete najít napříč salesiánskými středisky mládeže a farnostmi, které pro vás připravily řadu aktivit. Vybrali jsme tři z nich, jak pro děti, tak pro dospělé.

Zapal světlo

Dospělí mohou prožít advent díky internetové stránce Zapal světlo. Najdete na ní 24 čajových svíček a když kliknete na daný den, svíčka se zapálí a zobrazí se vám výzva. Krátká zamyšlení a praktické, velice konkrétní výzvy vám pomohou prožít advent jinak. Například dnes můžete plnit výzvu: „…Právě v době adventu a přicházejících Vánoc se tvůj děda nebo babička mohou cítit osaměle. Zvedni telefon a zavolej jim…“ Stránka vám počítá, kolik už jste svíček zapálili, a také se můžete podívat, kolik svíček takto zapálili všichni, kteří se zapojili. K dnešnímu poledni to bylo 5500 svíček!

Saleskové putování do Betléma

Pro děti připravilo Salesiánské středisko mládeže v Brně-Líšni tradičně netradiční putování do Betléma. Na stránkách Saleska najdete veškeré pokyny a materiály. Mimo jiné můžete dětem vytisknout adventní kalendář a sledovat s nimi YouTube kanál Salesko, kde na každý den najdou úkol. Za jeho splnění si v kalendáři mohou vybarvit dané políčko.

Putování adventem z Kobylis k Betlému

Na adventní internetové stránce se můžete připojit ke společnému putování prostřednictvím třech aktivit. Ta první, Od Adama ke Kristu, je určená pro rodiny s dětmi. Je to cesta k setkávání v rámci rodiny, ale také cesta k setkávání s dalšími rodinami prostřednictvím živých přenosů sdílených adventních večerů. Přenos moderují salesiáni z Kobylis a předávají slovo vždy do jedné rodiny, která se sejde u adventního věnce a na kameru přečte úryvek z Písma, krátké zamyšlení, podělí se o své zkušenosti a pomodlí se. Připojit se můžete každý den v 19:15 na YouTube kanálu Farnost Kobylisy.

Jan Kvapil