Skip to main content

Věčné sliby

Josefa Převora a Honzy Rozsypálka

S radostí Vám oznamujeme, že salesiáni Josef Převor a Jan Rozsypálek složí věčné sliby v sobotu 24. června 2023 v 11 hodin v kostele P. Marie Pomocnice křesťanů v Brně-Žabovřeskách. Srdečně Vás zveme na naše věčné sliby a budeme rádi, když to s námi společně oslavíte.

Honza Rozsypálek

Pocházím z krásného města, kterému se říká Hanácké Athény. V Kroměříži jsem prožil své dětství a jsem vděčný za dobrý příklad oblátů a kněží, kteří působili v naší farnosti. Po absolvování střední školy elektrotechnické v Lipníku nad Bečvou, kde jsem měl kolem sebe dobré přátele, jsem začal studovat v Praze techniku a později i pracoval. V tomto období jsem se díky kamarádovi dostal do dobrého vysokoškolského spolča Křížáci v kostele sv. Kříže Na příkopech, v němž působil salesián Jaroslav Mikeš. Zde se mi vrátily myšlenky ohledně kněžského povolání. Proto jsem začal bydlet u salesiánů v Kobylisích doprovázený Martinem Hobzou a začal poznávat z blízka spiritualitu salesiánů. Následně jsem prožil několik let na Slovensku a po pěkné dvouleté asistenci (praxi) ve Zlíně jsem začal studovat teologii v italském Turíně, který je naší salesiánskou kolébkou. Za ty roky jsem rozpoznal, že chci být synem Dona Boska a pokračovat na cestě, kterou Don Bosko vytyčil a vytrvat na ní společně se spolubratry a mladými až do posledního dechu.

 

 

 

 

>>>

Josef Převor

Narodil jsem se v roce 1991 jako nejmladší z pěti dětí (nejstarší sestra a tři bratři). Bydleli jsme na samotě u lesa nedaleko obce Vilémovice (okres Havlíčkův Brod). Moji rodiče mě od malička vedli k víře a zároveň dobře znali salesiány a spiritualitu sv. Jana Boska. Salesián Jaroslav Mikeš, který navštěvoval naši rodinu, se stal už od malička mým zpovědníkem a duchovním doprovázejícím. Základní školu a gymnázium jsem navštěvoval v Ledči nad Sázavou. Zde jsem také chodil do farnosti a později jsem se zde věnoval mládeži. Po maturitě jsem nastoupil na vysokou školu lesnickou v Brně. Zde jsem navštěvoval salesiánské středisko v Žabovřeskách a poslední rok mého studia jsem tam i bydlel v komunitě jako student. Po úspěšném ukončení bakalářského stupně jsem vstoupil společně s Honzou do salesiánského přednoviciátu ve Zlíně. Následoval rok noviciátu na Slovensku v Popradě. Po složení prvních slibů v roce 2016 jsem pokračoval na tříleté studium filosofie v Žilině, kde jsme zároveň studovali sociální práci. Poté jsem absolvoval 2 roky asistence (salesiánské praxe) v plzeňské komunitě, kde jsem mohl zažít salesiánský život „naplno“ mezi mladými z farnosti a střediska. Momentálně studuji druhým rokem teologii v italském Turíně.

 

 

 

 

>>>

Pár organizačních informací:

Chystáte-li se přijet, prosíme, dejte nám vědět do konce května, ať víme orientační počty a netrpíte hlady a žízní. Formulář zde.

Adresa –  Kostel Panny Marie Pomocnice křesťanů

Foerstrova 3088/2, 616 00 Brno – Žabovřesky (mapy.cz/s/fuhemofaha)

Parkování na sídlišti v okolí kostela (místa nejsou reservovaná). Doporučujeme příjezd 30 min předem.

Přispět na náklady na studium a formaci salesiánů-studentů můžete zde: Salesiánští studenti 2023 | Darujme.cz