Skip to main content

Duchovní cvičení

pro kluky a holky 19-35 let

Duchovní cvičení jsou možností setkat se s Bohem, se sebou samými i s dalšími mladými lidmi. Jsou určena všem těm, kdo chtějí zažít několik nevšedních dní v tichu a mají chuť se ponořit do Božího slova a zjistit, jak k nim promlouvá.

Jejich součástí jsou přednášky, osobní i společná modlitba, mše svatá, možnost svátosti smíření, možnost osobního doprovázení.

V roce 2020 se uskuteční Duchovní cvičení od 18. do 23. srpna v prostorách chalupy Orlí hnízdo na samotě v Beskydech. Provázet nimi bude P. Antonín Pražan SDB.

Duchovním cvičením předchází Pracovní předprogram od 16.  do 18. srpna, při kterém účastníci společně něco udělají (úklid, práce na zahradě apod.) pro místo, kde se akce už několikátým rokem koná. Je možné se přihlásit buď na obě části (tedy Pracovní předprogram i Duchovní cvičení), nebo jenom na jednu z nich.

 

Místo konání: chalupa Orlí hnízdo na samotě v Beskydech, obec Pstruží 63 (u Frýdlantu nad Ostravicí)

Příjezd a odjezd:

Pracovní předprogram – příjezd v neděli 16. srpna večer (přibližně od 18 hodin), případně v pondělí během dopoledne.

Duchovní cvičení – příjezd v úterý 18. srpna do 18 hodin

Nejblíže je vlaková zastávka Čeladná (přibližně 2 km), odtud můžeme zajistit odvoz na místo. Autem je možné dojet až k objektu. Duchovní cvičení končí v neděli 23. srpna 2020 přibližně ve 13 hodin.

Co s sebou: spacák, přezůvky, bible (celá, pokud možno v papírové podobě), breviář (může být i v mobilu), zápisník a tužka, 1500,- Kč, je dobré mít hodinky. Příspěvky do kuchyně jsou vítány. Na předprogram navíc pracovní oblečení.

Přihlásit se můžete Heleně Křenkové na e-mailu helena.krenkova@fma.cz. Podrobnosti najdete zde v pozvánce.