Skip to main content

Vyslání misijních dobrovolníků

By 12. 6. 2019Novinky, Top

Poslední víkend kurzu Cagliero je za námi a 17 mladých lidí může vyrazit na svou misijní službu do různých zemí. Celý víkend byl pohodový, dobrovolníkům se skoro nechtělo domů.

V pátek dobrovolníci dorazili do Ostravy a celý večer věnovali trénování sobotního programu pro veřejnost.

Za doprovodu Járy Cimrmana

Na sobotní odpoledne – Aksanti, dorazil i Jára Cimrman, který provázel naše hosty. Sešli se rodiče dobrovolníků, jejich blízké i vzdálené rodiny, kamarádi, celkem asi přes 100 hostů. Jára Cimrman s námi objel kus světa. Podíval se do Ekvádoru, Bulharska, Indie, na Papuu Novou Guineu. V Africe, kde sbíral banány, si ne a ne si vzpomenout, kam cestovat dál.

Navečer proběhlo milé povídání s P. Jaroslavem Mikešem s rodinami dobrovolníků. Rodiče se dozvěděli více o samotné službě a o tom, co všechno může jejich děti potkat i jak je můžou na dálku podpořit.

Večer (za zvuků kapely Kabát, která hrála v nedalekých Vítkovicích), se dobrovolníci duchovně připravili na nedělní vyslání při adoraci. A potom se snažili konkurovat Kabátům v salesiánském sále při pohodovém večeru s vínem, při kterém se nejen povídalo, ale i zpívalo a hrálo.

Chvíle dojetí

V neděli se všichni pěkně oblékli, připravili a nastala nejslavnostnější část programu. Mše svatá, při které ukápla nejedna slza dojetí. Žehnání dobrovolníkům od přítomných kněží, promluva Petra Vaculíka (provinciála salesiánů), předávání symbolů kříže, mističky a svíce, slib dobrovolníků, to vše v krásném prostředí kostela svatého Josefa v Ostravě.

Po společném obědě nastal čas loučení. Ti kteří vyráží na jeden měsíc do Bulharska podepsali smlouvy a mohou během června odjet. Roční dobrovolníci mají ještě spoustu práce před sebou. Na dalekou cestu je potřeba vyřešit víza a další nutné dokumenty, čeká na ně ještě očkování i samotná příprava na cestu.

Mysleme na dobrovolníky i jejich blízké v modlitbách. Jejich odvaha jít proti proudu doby je obdivuhodná.

Helena Janíková
koordinátorka přípravného kurzu

převzato z www.sadba.org