Skip to main content

Vychází poslední letošní číslo Salesiánského magazínu

By 5. 12. 202230 ledna, 2023Magazín, Novinky, Top

Dnes vychází Salesiánský magazín 6/2022. Jako obvykle ho najdete v elektronické podobě na stránce SDB.cz/magazin a komu ještě nechodí tištěný do schránky, může se tamtéž přihlásit k jeho odběru.

S blížícími se vánočními svátky se pomalu blíží konec dalšího roku. Přestože mnohé z nás postavil před nejrůznější výzvy a těžkosti, dal nám také mnoho dobrého. Střípky úsměvů a krásy všedních i mimořádných dní přináší také kalendář, který je přiložen k tomuto závěrečnému číslu. Ať se vám tyto stopy radosti, jež dávají dětem a mladým salesiánští pedagogové, animátoři, sociální pracovníci a mnozí další, otiskne na tváři i v srdci.

Krásná samota

Název článku neopěvuje občas tolik potřebné, blahodárné ústraní, jak by se snad mohlo zdát, ale jednu z chalup, o které se starají salesiánští spolupracovníci ze společenství Valašsko. Na chalupu ležící v samém srdci Valašska, v místě nazývaném Paseky nebo Šumava, dlouhodobě pečlivě dohlížejí zejména manželé Mičkovi.

Knížky pod stromeček

Váháte, jaký dárek dát svým blízkým? Osvědčeným dárkem byla, je a bude knížka. Seznamte se s nabídkou Portálu, ale hlavně se dvěma zajímavými knihami ze „salesiánské dílny“ Než všechno zapomenu od Jaroslava Kopeckého a Duchovní služba ve věznicích od Michaela Martínka.

Jsme dobrými bratry a sestrami

Pro ty, kteří nemají absolutně žádné, či jen mizivé tušení o tom, co je Fraternita Panny Marie z Nazareta a kdo, nebo co, jsou nazaréni, je určen tajuplný článek o tomto méně známém duchovním hnutí. Je určeno těm, kteří chtějí naplno prožívat blízký vztah s Bohem a propojovat ho zároveň i s činností.

Požehnaný adventní a vánoční čas a příjemné čtení vám přeje Vaše redakce.