Skip to main content

Nový YouTube vlog Orientačních dnů

By 10. 5. 2020Novinky, Top
Instruktoři Orientačních dnů začali tvořit krátké video blogy (vlogy), ve kterých hledají odpovědi na zásadní životní témata. Najdete je na YouTube kanálu Domu Ignáce Stuchlého (DIS) ve Fryštáku.

„Už dříve jsme měli myšlenku natáčet videa. Chtěli jsme se mladým ještě více přiblížit skrze sociální sítě, kde tráví hodně času. Dříve jsme na to neměli absolutně žádný prostor, ale v současné situaci máme času hodně, a tak jsme se do toho pustili,“ vysvětluje vedoucí Orientačních dnů Thomas Strohbach.

Když do Fryštáku přestaly jezdit školní třídy kvůli koronaviru, začalo šest instruktorů DISu natáčet videa na témata, o kterých se s mladými baví na Orientačních dnech. V prvním měsíci dali prostor tématu lásky a partnerských vztahů a v dalším měsíci se chtějí věnovat tématu sociálních sítí. Do konce srpna plánují vypouštět vlogy každý týden prostřednictvím svého YouTube kanálu. Jestli se tento koncept osvědčí, chtějí v natáčení videí pokračovat i po obnovení provozu v Domě Ignáce Stuchlého. Vlogy nejsou jen východiskem ze současné situace, kdy se instruktoři s mladými nemohou setkávat. Jsou také dobrým obsahem, který jim mohou nabízet v budoucnu po skončení kurzů.

Orientační dny jsou třídenní zážitkové pobyty pro školní třídy, které pomáhají mladým lidem budovat dobré vztahy v kolektivu třídy a otevírat různá životní témata týkající se vztahů, vlastní budoucnosti a životních hodnot. Školáci mohou v doprovodu zkušených instruktorů přemýšlet o svých životních názorech, svobodně se vyjádřit k různým tématům, učit se obhájit svůj názor před vrstevníky a zároveň jim naslouchat a respektovat odlišné názory. Během dvacetileté historie prošlo Orientačními dny na 30 tisíc účastníků.

Jan Kvapil