Skip to main content

Dobroslet – setkání misijních dobrovolníků

By 24. 9. 20192 října, 2019Novinky, Top

Setkání všech dobrovolníků, kteří prošli kurzem Cagliero, se uskutečnilo v sobotu 21. září v Hradci Králové Kuklenách u sester FMA. Sešlo se na 50 dobrovolníků. Někteří přijeli i se svými rodinami, takže dohromady nás bylo ke stovce.

A proč jsme se sešli? Jsou k tomu dva důvody… prvním je oslava 15 let Sadby, a druhým je taky oslava – oslava mimořádného misijního měsíce října 2019, který vyhlásil papež František. Společně jsme mohli vzpomínat, povídat si, dát si k tomu něco dobrého a zahrát si volejbal nebo zdolat horostěnu. Víťa Marčík – bývalý dobrovolník v Indii, nám zahrál Eliščiny pohádky, které vykouzlily úsměv na tváři všem od nejmenších po ty nejstarší. Setkání vyvrcholilo společnou mší svatou, kterou vedl provinciál Petr Vaculík.

Vzácným hostem byl otec Alfréd Maravilla z Papuy Nové Guiney, který nás přijel navštívit. U té příležitosti se seznámil s dobrovolníky Jaroslavem a Evelínou, kteří v příštím roce budou působit v jeho provincii.

Večer jsme si u ohně zazpívali a do noci si povídali o tom, kam nás život zavedl a co jsme díky dobrovolnictví mohli zažít.

A jaké jsou zážitky našich dobrovolníků?

  • Parádní setkání, je hezké vidět, že pořád držíme při sobě a stojí nám za to dojet i přes půl republiky. Ale bylo to moc krátké… na konci při loučení mě asi dvakrát překvapilo, že tam ten dotyčný byl, protože jsem si ho do té doby vůbec nevšimla.
  • Bylo to krásné setkání skvělých lidí. Dobrovolná služba už je pro nás všechny sice jen méně či více vzdálenou minulostí. To co však přetrvává jsou přátelství mezi ex-dobrovolníky. Úžasná atmosféra setkání toho byla hezkým důkazem.
  • Dobroslet byl pro mě především povzbuzením a příjemným pohlazením, protože jsem tam potkal spoustu přátel, které jsem už roky neviděl. A všichni jsme tam byli tak nějak naladěni na stejné vlně. Jsem rád za novinky ze světa dobrovolnictví včetně videa z mé milované Indie, za úžasné Eliščiny pohádky od Víti Marčíka ml. a za výborně naložené a grilované maso.
    Dobrovolníci jsou srdcovka!!! Až mi při loučení ukápla slzička…
  • … A co se týče té jedné věty, výroku, přemýšlela jsem nad tím a nejvýstižnější mi přijde: konečně opět mezi svými!

převzato z www.sadba.org