Skip to main content

Kněžské svěcení Filipa Mareše

S radostí Vám oznamujeme, že salesián Filip Mareš přijme kněžské svěcení v pondělí 1. května 2023 v kostele sv. Terezie z Lisieux v Praze-Kobylisích. Primiční mši svatou sloužil novokněz v sobotu 6. května v Sebranicích u Litomyšle.

Obrázek ze svěcení

Zde najdete obrázek ze svěcení v plné velikosti a jeho příběh.

Obrázek z primice

Zde najdete obrázek z primice v plné velikosti a jeho příběh.

Ahoj! Jmenuji se Filip Mareš a rád bych Vás pozval na své kněžské svěcení. Touto událostí se tak trochu završuje moje cesta, na kterou jsem se před deseti lety vydal.

Pocházím z krásné vesničky na okraji Vysočiny – ze Sebranic u Litomyšle. Někdy se nám přezdívá „salesiánská výspa“, protože z naší farnosti vzešlo už deset salesiánských povolání. Jak rád připomínal Jarda Mikeš – Pán Bůh je grand. Bohatě vyslyšel mé naříkání nad tím, že jsem se nemohl během studia ekonomky pro přetlak zájemců dostat na Erasmus (zahraniční studijní pobyt). Bylo mi místo toho dopřáno osm obohacujících let studia a formace na Slovensku a v Itálii. Abych kromě rodného jazyka nezapomněl ani na další bohatství naší kultury, prožil jsem mezitím krásné dva roky pastorační zkušenosti v Plzni. Aktuálně se nacházím v Římě, kde prohlubuji studium salesiánské spirituality, a to pod bystrým dohledem našeho hlavního archiváře Petra Zelinky a misijního manažera Pavla Ženíška.

Už teď se těším na setkání s Vámi. Rovněž Vás prosím o modlitbu, abych se na tento životní krok dobře připravil a byl Pánu věrný ve službě, ke které mě volá.

Filip Mareš

Primiční mši svatou fotil Bohuslav Kysilka a jeho fotografie najdete na stránce Člověk a Víra:

  1. fotogalerie
  2. fotogalefie

Rozhovor s novoknězem

Záznam ze svěcení

Svěcení fotil Vojtěch Janovič.

Přispět na náklady na studium a formaci salesiánů-studentů můžete zde: Salesiánští studenti 2023 | Darujme.cz