Skip to main content
Byl jsem včera v TV Noe hostem v pořadu Uzdrav naši zem. Nevím, jak jsem v tom rozhovoru naši zem „uzdravoval“, ale bylo to s moderátorem Lukášem Hradilem milé setkání. Přijel jsem do Ostravy trochu dřív, tak jsem měl čas na poslední chvíli nakoupit dárky, než to všechno zase zavřou. Sehnal jsem vodu po holení Diplomat pro jednoho spolubratra, v krámu se zahraniční literaturou jsem si koupil román Iana McEwana Nutshell, zastavil jsem se s rouškou na hlavním náměstí s ruským kolem, kde se ke mně, hned jak jsem tam vstoupil, přiřítil jeden chachar a pravil: „Šéfiku, nemáš nějaký prašule?“ Toho „šéfiku“ jsem se trochu lekl a nic jsem mu nedal, i když jsem byl adventně dojat vůní svařáku, která se linula z krámků a z úst popíjejících Ostravaků (některé předpisy v některých regionech neplatí).
V Noe jsem ještě těsně před natáčením Země odcelebroval tichou mši svatou k Neposkvrněné. Měl jsem dva „ministranty“, Domča stál trochu netečně za kamerou všecky Gloria a Creda jsme dali zpaměti dohromady, vystřihl jsem i trochu nepřipravené kázání, protože těsně přede mší se mnou ještě dělal rozhovor o sr. Lídě Javorové můj oblíbený redaktor Tomáš Cigánek. On je takový ten člověk přes umění, tak si sedneme.
Moderátor Lukáš Hradil je protestant, ale dobře zapadá do ekumenické skvadry TV Noe. Zná už naše katolická témata, živě se zajímá o to, proč salesiáni nenosí řeholní hábit, téma kněžství a svěcení žen pro něho není žádná třaskavina, ale interesantní pikoška. Nakonec ho napadlo, že bych i na kytaru mohl zahrát, tak notorický Mrtvý vrabec zazněl ve světové televizní premiéře!

Zdeněk Jančařík