Skip to main content

Filip Mareš zve na kněžské svěcení

By 1. 3. 20232 května, 2023Novinky, Pozvánky, Provincie, Salesiáni studenti, Top

S radostí Vám oznamujeme, že salesián Filip Mareš přijme kněžské svěcení v pondělí 1. května 2023 ve 14 hodin v kostele sv. Terezie z Lisieux v Praze-Kobylisích. Primiční mši svatou bude sloužit v sobotu 6. května v 11 hodin v Sebranicích u Litomyšle. Další podrobnosti budeme postupně zveřejňovat na stránce SDB.cz/sveceni.

Ahoj! Jmenuji se Filip Mareš a rád bych Vás pozval na své kněžské svěcení. Touto událostí se tak trochu završuje moje cesta, na kterou jsem se před deseti lety vydal.

Pocházím z krásné vesničky na okraji Vysočiny – ze Sebranic u Litomyšle. Někdy se nám přezdívá „salesiánská výspa“, protože z naší farnosti vzešlo už deset salesiánských povolání. Jak rád připomínal Jarda Mikeš – Pán Bůh je grand. Bohatě vyslyšel mé naříkání nad tím, že jsem se nemohl během studia ekonomky pro přetlak zájemců dostat na Erasmus (zahraniční studijní pobyt). Bylo mi místo toho dopřáno osm obohacujících let studia a formace na Slovensku a v Itálii. Abych kromě rodného jazyka nezapomněl ani na další bohatství naší kultury, prožil jsem mezitím krásné dva roky pastorační zkušenosti v Plzni. Aktuálně se nacházím v Římě, kde prohlubuji studium salesiánské spirituality, a to pod bystrým dohledem našeho hlavního archiváře Petra Zelinky a misijního manažera Pavla Ženíška.

Už teď se těším na setkání s Vámi. Rovněž Vás prosím o modlitbu, abych se na tento životní krok dobře připravil a byl Pánu věrný ve službě, ke které mě volá.

Filip Mareš

Oznámení si můžete stáhnout zde ve formátu PDF.

Přispět na náklady na studium a formaci salesiánů-studentů můžete zde: Salesiánští studenti 2023 | Darujme.cz