Skip to main content

Dnes jím jako Keňan

By 3. 3. 202212 května, 2022Misie, Novinky, Pozvánky, Top

SADBA (salesiánská misijní organizace) spustila osvětovou kampaň pro školy spojenou s možností ochutnat tradiční keňskou kuchyni. Jste zvídaví, hraví a rádi se dozvídáte nové věci? Zaregistrujte svoji školu, jezte s námi jako Keňané, hrajte a bavte se!

Jedenáctý ročník osvětové kampaně pro žáky a studenty základních a středních škol nabízí zábavně-naučný blok, kterým se dá zpestřit hodina zeměpisu, přírodopisu, výtvarné výchovy, základů společenských věd apod. Projekt vznikl díky nadšení party mladých lidí – většinou bývalých dobrovolníků – k šíření informací o životě dětí z rozvojových zemí a o dobrovolnictví. Země, se kterou chceme seznámit naše děti letos, je KeňaZúčastnit se můžete až do konce května.

Pro žáky, studenty a pedagogy jsou k dispozici pracovní listy, které si můžou zdarma stáhnout na stránkách dnesjimjako.cz. Je na nich zajímavé, že byly připraveny ve spolupráci s našimi dobrovolníky, kteří v Keni působili, a mnoho uvedených informací se proto jinde nedozvíte.
Na webu je rovněž mnoho dalších materiálů k výuce: písničky, hry a aktivity, videa, fotogalerie, informace o Keni aj.
K účasti na projektu je třeba se zaregistrovat – po registraci zasíláme řešení k pracovním listům a orientační plán vedení hodiny.

Všechny informace a materiály najdete na stránce

dnesjimjako.cz