Skip to main content

20 let od posvěcení kostela ve Zlíně

Srdečně zveme na oslavy 20 let posvěcení kostela Panny Marie Pomocnice křesťanů ve Zlíně. V pondělí 8. května v 13:00 bude slavena mše svatá s arcibiskupem Janem Graubnerem. Po mši svaté bude příležitost k setkání a občerstvení. Na hřišti připravujeme program pro děti.

Zlín je krajské město na Jižní Moravě. V současné době má 82 tisíc obyvatel, z toho 22 tisíc bydlí na největším zlínském sídlišti Jižní Svahy. Kostel Panny Marie Pomocnice křesťanů se nachází uprostřed tohoto sídliště. Stavba kostela a střediska mládeže začala slavnostním výkopem v den svátku sv. Jana Boska 31. ledna 2000. Kostel byl posvěcen 8. května 2003. Celý areál zahrnuje kostel s 350 místy k sezení, zázemí farnosti, ubytování pro členy salesiánské komunity, klubovny, učebny, společenský sál a další prostory. Součástí areálu je i velké hřiště s kvalitním povrchem patřící ke středisku mládeže.

Mezi panelovými domy se nový kostel vyjímá. Je to místo pro setkání s Bohem i s lidmi. Snažíme se, aby to bylo prostředí, kde člověk cítí, že je přijímán a milován, ať je mladý nebo starý. Při svěcení kostela řekl olomoucký arcibiskup Jan Graubner: „Otevřením kostela přestává být sídliště jen ubikacemi, kam se chodí spát, ale stává se městem. Tento chrám dává sídlišti duši.“ A jak vidí význam kostel architekt Jan Kovář? „Architektonicky je tento kostel se střediskem mládeže pojat jako otevřená náruč, vysílající odpuštění a lásku s vírou, že lidé skrze něj naleznou nový vztah k svému domovu a rodině.“

SSBZlin.cz