Skip to main content

Zabij nudu v Ekvádoru!

By 3. 4. 2020Novinky, Top

O projektu Dnes jím jako Ekvádorec už jsme psali zde. Protože se ale projekt na školách nemůže uskutečnit, upravili ho pracovníci Sadby tak, abyste se do něj mohli zapojit ze svého domova:

Soutěž o placku na míru, kvíz, super videa, vybarvování a další aktivity jsme pro vás připravili na stránkách projektu Dnes jím jako Ekvádorec.

Milujete exotiku a cestování? Ochutnáváte rádi jídla z jiných zemí a láká vás domorodá hudba nebo jste dokonce nadšení fanoušci zázraků přírody?

Cestovat teď sice nemůžeme, ale trochu exotiky přinášíme přímo do vašich domovů. Jak žijí děti v horských částech Ekvádoru? S čím musí rodičům pomáhat a jakou barvu nosí nejčastěji? Jaké výrobky umí vyrábět tamější ženy? Která zvířata chovají a co mají nejradši k jídlu? Víš, že k Ekvádoru patří i úžasné souostroví Galapágy, kde pobýval i Charles Darwin? Žije tam mimo jiné největší želva na světě, podle které ostrovy dostaly své jméno…

Vyplňte si super kvíz, uvařte si ekvádorské jídlozatancujte si tance kmenů z Amazonie, naučte se pár slovíček kečuánsky. Nebo vyrobte želvu sloní a vyhrajte originální placku s želvákem a vaším jménem.

Projekt Dnes jím jako Ekvádorec je určený zejména pro školy, ale v současné situaci jsme se rozhodli zpřístupnit ho i rodinám. Podívejte se na stránku Dnesjimjako/prorodiny. Dozvíte se tam, které zvíře připomíná při lovu bombardování, a které zpívá, i když to není pták, kde se nachází nejbarevnější ulice na světě, jak se jmenuje nejdelší rovnoběžka na Zemi a mnoho dalšího.

Podívej se i na další podstránky, na kterých naleznete další inspiraci, poznání i zábavu. Vydejte se s námi do Jižní Ameriky a zažijte exotiku doma.

Převzato ze SADBA.org