Skip to main content

Vychází třetí číslo Salesiánského magazínu

By 4. 6. 2020Novinky, Top
Letošní třetí číslo Salesiánského magazínu spatřilo světlo světa a brzy doputuje i do vašich rukou v tištěné podobě. Už dnes ho najdete v elektronické podobě na stránce Magazín.

Témata aktuálního vydání jsou do velké míry ovlivněna událostmi posledních dvou měsíců. V tomto duchu píše i šéfredaktor Zdeněk Jančařík v článku Ježíš mezi optickými vlákny. Zamýšlí se v něm nad významem biblického „dobrého pastýře“ a jak karanténa ovlivnila možnosti pastorace.

V rozhovoru se salesiánkou spolupracovnicí Klárou Kudrnovou Život s Bohem je obrovsky barevný se můžete inspirovat, jak se mohou do pastorace ve farnosti zapojit laici: „Neumím kreslit, neumím zpívat, hrát na kytaru, přitom učím děti náboženství. Neumím mluvit před lidmi, a už vůbec ne zbožně, netoužím být středem pozornosti, a přitom přednáším snoubencům a dělám katecheze před celým kostelem. Ujímat se potřebné práce s odvahou a vynalézavostí mě naučili rodiče. Pán mě vede, připravil mi příležitosti, vychovává mě, dává dary. Všechno je Jeho dílo, ale to vidím až zpětně. Napřed to musím všechno promyslet a oddřít.“

Příspěvkem k našemu celoročnímu tématu (aktivní mladí lidé v církvi a povolání k zasvěcenému životu) je rozhovor s Ondřejem Trojkem, ředitelem Salesiánského střediska mládeže v Českých Budějovicích. V rozhovoru bilancuje přebírání středisek laickými pracovníky, otevřeně mluví o svém vstupu do salesiánské kongregace, ze které nakonec odešel, oženil se a stal se salesiánem spolupracovníkem. Také mluví o oslovování mladých a vyzývá: Při práci s mladými buďme autentičtí.

Inspirativní čtení Vám přeje

redakce Salesiánského magazínu