Skip to main content

Valdocco – virtuální putování po salesiánských místech

By 5. 7. 2021Novinky, Top
Ani toto léto není cestování do zahraničí samozřejmostí. Podívat se do turínské čtvrti Valdocco na místa, ze kterých vyrostlo salesiánské dílo, můžete díky moderním technologiím, aniž byste překročili hranice svého domova. Zveme Vás na virtuální prohlídku muzea v Domě Dona Boska, na komentovanou prohlídku baziliky Panny Marie Pomocnice křesťanů a na procházku turínskými ulicemi.

Muzeum v Domě Dona Boska

V loňském roce salesiáni slavnostně otevřeli nové muzeum v Domě Dona Boska, které detailně představuje místo první oratoře. V nově zrekonstruovaných prostorách se návštěvníci můžou seznámit s historií tohoto domu a celého salesiánského díla, prohlédnout si osobní předměty Dona Boska v jeho pokojíku a řadu uměleckých předmětů spojených se salesiánskou rodinou. Celou expozici a Dům Dona Boska si můžete prohlédnout i z vašeho domova. Komentovanou virtuální prohlídku najdete na stránkách muzea (zde je přímí odkaz na virtuální prohlídku v angličtině, italštině, španělštiněfrancouzštině).

Bazilika Panny Marie Pomocnice křesťanů

Když navštívíte Valdocco, nemůžete minout baziliku Panny Marie Pomocnice křesťanů. Tento svatostánek, postavený v letech 1863 až 1868, je doslova splněným snem Dona Boska. Na komentovanou prohlídku baziliky, která se stala duchovním srdcem celosvětové salesiánské rodiny, vás zve salesián P. Mike Pace. V anglickém jazyce (s italskými titulky) ji najdete zde na YouTube kanále Salesian Mision.

Procházka Turínskými ulicemi

Téměř milionové město Turín v severní Itálii už dávno není tím městem, kde ulicím vládly gangy kluků bez domova. Don Bosco se bezesporu zasloužil o to, že Turín je dnes krásným městem, jak pro jeho obyvatele, tak pro turisty. Projděte se ulicemi Turína, prohlédněte si památky a nasajte atmosféru všedního dne.

Jan Kvapil