Skip to main content

Trnavští salesiáni zahájili rekonstrukci kostela a střediska

By 8. 5. 2020Novinky, Top

Salesiáni z trnavské Kopánky zahájili dlouhodobě plánovanou rekonstrukcí kostela a mládežnického centra v okolním areálu. V rámci prací zrekonstruují nejen kostel, ale i společenské prostory pod ním. U fotbalového hřiště chtějí vybudovat novou dvoupodlažní budovu se zázemím pro SFC Kopánka.

Od roku 1941 se salesiáni na Kopánce věnují mladým, rodinám i všem lidem ve farnosti a okolí. Od toho roku se používá původně zamýšlený divadelní sál jako kostel. Ačkoliv původně zde měl stát kostel, nikdy k tomu nedošlo, a tak funguje salesiánská rodina na Kopánce v provizorních podmínkách již skoro 80 let. Havarijní stav budovy, zdí a omítek je přinutil jednat. Rozhodli se tak pro celkovou rekonstrukci interiéru i exteriéru kostela.

„Možná si řeknete, že je to troufalé, v tomto čase pandemie a blížící se ekonomické krize, pouštět se do takových investic. A možná je to také pravda z lidského pohledu. My salesiáni máme však za duchovního otce svatého Jana Boska, který i v dobách největších krizí dokázal vytvořit největší díla. Jak? Věřil v Boží Prozřetelnost a pak … nedělal to pro sebe. A to přesně cítíme i my,“ píše v dopise pro dobrovolníky salesiánský ředitel na Kopánka don Peter Jacko.

Více o projekční práci, samotné realizaci a možnosti jak přispět se dozvíte na rekonstrukcia.kopanka.sk.

Převzato ze stránek Salesiánů dona Bosca na Slovensku