Skip to main content

Stali se z nás hlavní vedoucí!

My, zástupci moravských a českých animátorů z běhů O a P, jsme se vypravili do Prahy. 3. – 5. června 2022 se tam konal kurz HLAVETA (kurz na hlavní vedoucí). Dohromady se nás zúčastnilo 16. Celý víkend nás provázeli zajímavými přednáškami ještě zajímavějšími lektoři.

V pátek jsme začali večeří, po ní následovala přednáška Adama Nedvídka na téma Vedení týmu, řízení akce, krizový management. Moc se mi líbily „lstivé dotazy“, které Adam promítal v prezentaci a moc mu děkuji za materiály, které nám poslal! Po modlitbě nám Bošťa ukázal krásnou noční Prahu z okna jídelny. Nakonec jsme si zahráli Ligretto a spokojeně šli spát.

V sobotu ráno jsme měli mši svatou v komunitní kapli. Po mši následovala skvělá snídaně. Dopolední přednáška se jmenovala Administrativa a legislativa na táboře a lektorem byl Marek Sklenář. Téma sice složitě zní, ale Marek nám to dokázal vysvětlit způsobem, který jsme všichni pochopili. Obědvali jsme spolu se salesiány. Dokonce i Trubka s Františkem se na nás přijeli podívat. Odpoledními tématy nás provázel Petr Mokrejš. Mluvil s námi o Bezpečnosti na táboře, Zdravovědě a základech poskytování první pomoci. Jeho výklad i prezentace byly na opravdu profesionální úrovni! Petr nám pouštěl videa a mluvil i o věcech z jeho praxe. Jeho styl přednášky mě moc bavil, děkuji! Po večeři nás čekaly dvě aktivity, které pro nás připravila Jana Marková. Jako první jsme hráli pexeso s pojmy z pedagogiky, poté jsme si všechno zařadili a přehledně zopakovali. Druhé bylo kvarteto na téma zážitková pedagogika. Po celém dni přednášek jsme tuto formu velmi ocenili, děkujeme, Jani! V noci jsme se byli podívat v salesiánském divadle a opravdu se nám tam moc líbilo. Měli jsme možnost se podívat i na horolezeckou stěnu. To byl taky zážitek. A noční Ligretto samozřejmě nechybělo☺.

V neděli ráno jsme měli mši s Martinem Hobzou. Následovala snídaně s úžasnými buchtami od pana kuchaře a po ní Prevence výchovných problémů s Dominikem Vachudou. Po krátké přestávce nám Vojtěch Sivek povídal o psychologii. Oběd jsme měli opět s celou komunitou salesiánů. Následovala poměrně stresující chvíle. Přišel totiž na řadu test. Všichni jsme ho zvládli na výbornou, takže salesiáni mají 16 nových hlavních vedoucích. Nakonec jsme se všichni rozjeli domů.

Myslím, že se víkend moc povedl! Celou dobu panovala skvělá atmosféra. Byli jsme rádi, že můžeme navštívit další salesiánské středisko. Velký dík patří samozřejmě Bošťovi, který měl vše pod palcem! Velká většina z nás se už moc těší na Celostátní setkání mládeže 2022, kde se snad všichni znovu potkáme.

Patricie Kosíková