Skip to main content

Silvestrovský běh pro Živý dům, letos už podruhé

By 23. 12. 2021Novinky, Top

I letos 31. prosince mezi 8 a 14 hodinou se můžete zapojit do benefičního silvestrovského běhu na podporu projektu Živého domu. Tato česko-německá sportovní akce přímo vyzývá k obutí běžeckých bot pro podporu dobré věci.

Tepličtí salesiáni koupili ruinu bývalých jeslí v Hlávkově ulici v roce 2019 a plánují ji zrekonstruovat a předělat na moderní multifunkční centrum. Minulý rok se do benefičního běhu zapojilo 59 běžců z Česka i Německa vybrali společně 4.952,91 EUR tedy více jak 125 tisíc korun. Společně urazili běžci a běžkyně v Německu i v Čechách během silvestrovského dopoledne za převážně slunečného počasí 522,19 kilometrů.

V minulém roce přišel s nápadem uskutečnit benefiční běh Martin Neudörfl z Berlína, který se díky organizaci Ackermann- Gemeinde dozvěděl o práci salesiánů v Teplicích a chtěl jejich projekt tímto během podpořit. Vzhledem ke stále trvající situaci ohledně Covid-19 běh i v tomto roce proběhne online. Zapojit se do něj tedy může kdokoliv z Česka i Německa, a to jak sám, tak společně se svou partou.

„Minulý rok měl benefiční běh pro Živý dům velký úspěch a jsme velmi potěšeni, že se i letos organizace Ackermann- Gemeinde a Junge Aktion do této akce zapojí. Jedná se o spolupráci, za kterou jsme velmi vděční a máme radost, že v ní můžeme i nadále pokračovat,“ dodává manažerka salesiánského střediska Mašková.

Zapojit se do běhu může opravdu každý, nezáleží na věku ani na kondici! Každý běžec či běžkyně si najde jednoho či více patronů, se kterým si domluví libovolnou částku za každý uběhnutý kilometr.

  • Běžci se mohou registrovat na e-mailové adrese zivydum@salesianiteplice.cz a to do 30. prosince 2021.

  • Celá akce se uskuteční 31. prosince mezi 8 a 14 hodinou.

„Já sama rozhodně běhu neholduji, ale pokud jde o podporu dobré věci ráda se zapojím. Proto jsem se rozhodla v letošním roce zapojit, jen si musím najít štědrého patrona,“ dodává s úsměvem Mašková.

Práce na opravě ruiny v Hlávkově ulici v Trnovanech by měli začít již v roce 2022. Celková oprava takto rozsáhlé budovy vyjde salesiány na několik desítek miliónů korun. Dokončení stavby se plánuje na rok 2024. Téměř veškeré práce, které byly doposud na budově udělány, probíhaly během brigád, kterých se účastnili jak zaměstnanci střediska, tak dobrovolníci či mládež z farnosti.

Vyhlášení vítězů benefičního silvestrovského běhu se uskuteční 14. května 2022 během česko-německé sousedské slavnosti, která se koná zde v Teplicích. Běžci mohou zvítězit ve třech kategoriích. „Snažili jsme se o to, aby tato akce byla i motivující a zábavná. Určili jsme proto tři kategorie, které nejsou zcela závislé na běžeckém výkonu. Oceněn bude běžec či běžkyně s největším počtem patronů, nejbláznivější běžeckou fotkou a s nejvyšším počtem uběhnutých kilometrů,“ upřesňuje Mašková.

Salesiánské středisko Štěpána Trochty v Teplicích