Skip to main content

Salesiánky odcestovaly na 24. generální kapitulu do Říma

By 11. 9. 2021Novinky, Top

V našem Institutu Dcer Panny Marie Pomocnice v těchto dnech vrcholí přípravy na 24. generální kapitulu, která byla kvůli covidu přeložena.

Kapitula bude oficiálně zahájena v generálním domě v Římě dne 17. září 2021 a její zakončení se předpokládá dne 24. října 2021. Téma této kapituly je: „Udělejte všechno, co vám řekne.“ (Jan 2,5). KOMUNITY, KTERÉ V SRDCI SOUČASNOSTI PLODÍ ŽIVOT!

Cílem generální kapituly je „Probudit původní svěžest plodnosti povolání institutu.“

Regulátorkou kapituly, je sestra Chiara Cazzuola, vikářka generální matky, která na sebe bere zodpovědnost za přípravu a průběh 24. generální kapituly. Vzhledem k bezpečnostním opatřením v různých zemích, a tedy i v Itálii, se počítá s úpravou prostředí a způsobu účasti v generálním domě tak, aby byly zajištěny co nejlepší hygienické podmínky a hladký průběh kapituly.

Za česko-litevskou inspektorii odcestovaly na generální kapitulu dvě delegátky – Marie Vavříková a Zdeňka Švédová. V pondělí 6. září v pořádku dorazily do cíle cesty a už posílají první zprávy:

„Teď prožíváme „karanténu“, to znamená, že jsme na pokojích, máme odpočívat a čeká se, jestli nezačneme mít příznaky covidu. Jedinou příležitostí někoho vidět je jídlo, které nám přivezou na chodbu na vozíkách, my vyjdeme s respirátory na chodbu a něco si nabereme, pak si to odneseme na pokoj a bez respirátoru sníme. Také nám přinášejí svaté přijímání. Na naší chodbě jsou ubytované Evropanky, konkrétně Polky, Belgičanky, Francouzky, Britky, Slovenky, Portugalky a asi ještě někdo. Celkem mě potěšilo, že se nezačalo hned s nějakými poradami online, snažíme se se Zdeňkou ještě dočíst Strumento di lavoro neboli souhrn předkapitulní práce z jednotlivých zemí. A co bude dál, uvidíme. Když se za nás budete modlit, budeme moc rády.“

O dění na kapitule vás budeme průběžně informovat na stránkách FMA.

Salesiánky