Skip to main content

Salesiáni spolupracovníci mají novou radu

By 17. 6. 2021Novinky, Top

Několikrát odložený provinciální kongres salesiánů spolupracovníků se v červnu konečně uskutečnil v Praze-Kobylisích. Sdružení si zvolilo novou provinciální radu na další tříleté období.

V sobotu 12. června se salesiáni spolupracovníci dočkali kongresu, na kterém zástupci Sdružení volí provinciální radu. Dlouho očekávané události, která se původně měla konat na podzim minulého roku, se zúčastnili členové místních rad ze všech oblastí, kde v Česku salesiáni spolupracovníci působí. Po společné mši svaté, kterou celebroval provinciál Martin Hobza, následovalo ohlédnutí za činností provinciální rady v uplynulém volebním období. Koordinátor Sdružení salesiánů spolupracovníků Jan Macoun připomněl práci na strategii sdružení, formační plány, ekonomickou solidaritu, změny ve vnitřní komunikaci i zkušenost života salesiánů spolupracovníků v době koronavirové krize. Vyjádřil také radost z velkého počtu nových členů, kteří v posledních letech vstoupili do Sdružení složením spolupracovnického slibu.

Po modlitbě k Duchu svatému se představili kandidáti a kandidátky, z nichž byla následně zvolena nová dvanáctičlenná provinciální rada, která bude stát v čele Sdružení salesiánů spolupracovníků do roku 2024:

 1. Simona Šimková (za oblast Písek, České Budějovice, Podblanicko)
 2. Dagmar Beránková (za oblast Severní Čechy, Praha-Sever I)
 3. Jiří Rezek (za oblast Západní Čechy, Praha-Střed)
 4. Zdeněk Mrázek (za oblast Praha-Sever II, Praha-Sever III, Praha-Dolní Počernice)
 5. Jan Macoun (za oblast Praha-Jih, Praha-Botič, Praha-Botička)
 6. Marie Šimonová (za oblast Podorlicko, Hradecko, Pardubice, Český Ráj)
 7. Stanislav Větrovský (za oblast Sebranice, Letovice)
 8. Maria Novotná (za oblast Brno-Západ, Rosice, Moravské Budějovice)
 9. František Hynek (za oblast Šumperk-Olomouc-Prostějov)
 10. Ludmila Palečková (za oblast Slovácko, Újezd u Brna, Brno-Líšeň)
 11. Vladimíra Kapounková (za oblast Valašsko, Fryšták)
 12. Tereza Ševčíková (za oblast Ostrava, Moravská Brána)

Nová provinciální rada převezme službu 18. září 2021.

Salesiáni spolupracovníci jsou lidé, kteří přijali salesiánské hodnoty jako svůj životní program. Žijí ve svých rodinách, mají civilní zaměstnání a snaží se následovat ideály Dona Boska. Salesiánským spolupracovníkem se člověk stane po několikaleté přípravě složením slibu, že bude žít v církvi v salesiánském duchu a spolupracovat se Salesiánskou rodinou. V České republice je více než 600 spolupracovníků. Setkávají se v místních společenstvích, kde se společně modlí a navzájem se podporují ve svém poslání.

Anežka Hesová, salesiánka spolupracovnice