Skip to main content

Jaký bude salesiánský rok 2019? To ví zatím jen Bůh. Ale některé salesiánské události, akce a plány už přece jen můžeme prozradit…

Provinciální kapitula

Salesiáni se po třech letech sejdou na provinciální úrovni, aby zhodnotili uplynulé období a nasměrovali svou činnost na další tři roky. Provinciální kapitula SDB proběhne v lednu a v květnu, sestry salesiánky ji mají naplánovanou na březen a červenec.

Zahájení programu EXODUS

Od února se rozjíždí zbrusu nový salesiánský program Exodus – cesta osobního a duchovního růstu mladého muže. Víkendová setkání v režii Toníka Pražana a Jirky Baláše se inspirují příběhem Mojžíše – muže, který se setká s Bohem u hořícího keře, je povolán, přijímá od něho poslání, objevuje své dary, bojuje se svými limity a vydává se na cestu s Hospodinem.

25 let v Bulharsku

Čeští salesiáni oslaví v tomto roce 25. výročí svého příchodu do Bulharska. V současnosti je v Bulharsku 6 českých misionářů, kteří působí v Kazanlaku a Staré Zagoře. Zjistěte, co všechno tam dělajíjak je můžeme podpořit!

Dnes jím jako… Angolan!

Osvětový program SADBY pro nás letos nachystal jídelníček z Afriky. Děti v zapojených školách (ale nakonec i my dospělí) se díky němu dozví, jak se žije jejich vrstevníkům v Angole.

150. narozeniny Ignáce Stuchlého

První český salesián, kterému se důvěrně říká „Staříček“, se krok za krokem blíží ke svému blahořečení. Letos navíc oslavíme 150. výročí jeho narození.

Další krok k blahořečení Ignáce Stuchlého

Kněžské svěcení

Na své kněžské svěcení se v Turíně připravuje jáhen Jenda Fojtů. Doprovázejme ho svými modlitbami!

Další ročník Mediální školy

V salesiánských kurzech Mediální školy už se deset let fotí, natáčí, píše, tvoří a poznávají se další formy mediální komunikace se stále novými skupinami účastníků. Po mimořádném roku Mediální školy s dospělými se v roce 2019 opět připravuje vzdělávací ročník pro mladé (16-22 let).

 

Je mnoho věcí, které si na letošní rok plánujeme. Kromě nich nás jistě čeká řada překvapení, která pro nás chystá Bůh. Tak ať máme odvahu vstupovat do nich s důvěrou a nadějí!

Anežka Hesová