Skip to main content

Říjen ve znamení misií

By 16. 10. 2021Novinky, Top

Papež František vyhlásil říjen mimořádným misijním měsícem s mottem: „Pokřtění a vyslaní: Kristova církev na misii ve světě“. Inspiruj se, jak se podílet na misijním poslání církve.

Salesiánská misijní organizace SADBA nabízí řadu možností, jak se zapojit do misijního díla. Tady jsou dvě aktuální výzvy.

Nech se inspirovat Misijním kaleidoskopem

Zajímají tě salesiánské misie a dění kolem nich? Je u tebe ve farnosti misijní kroužek či by se ti hodily materiály s misijními náměty – pro nábožko, pro farní nebo mládežnická spolča, tábory, kroužky, pro rodinu? K tomu slouží nový nástroj Misijní kaleidoskop. Každý měsíc v něm najdeš informace, výzvy, modlitby, modlitební úmysly i konkrétní aktivity s misijním tématem.

Staň se dobrovolníkem

Láká vás dobrovolná služba na salesiánským misiích v místech, kde děti a mladí potřebují konkrétní pomoc? Nebo víte o někom, kdo by rád vycestoval do zapomenutých koutů světa a pomohl dobré věci? SADBA vysílá dobrovolníky do celého světa. Příští víkend (22.-24. října) startuje roční přípravný kurz, kde se zájemci dozví vše potřebné. Více informací najdete zde. Po návratu ze světa se dobrovolníci dál schází a udržují přátelství, která navázali na kurzu. Přesvědčit se o tom můžete v článku Dobroslet podruhé.

SADBA.org