Skip to main content

Prožijte s námi Salesiánský misijní den

By 27. 5. 2020Novinky, Top
Druhá červnová neděle v české salesiánské rodině patří misiím. SADBA pravidelně tuto neděli vysílá dobrovolníky, kteří se rozhodli až jeden rok sloužit dětem a mladým lidem v misiích. Letos je tomu trošku jinak a dobrovolníci budou vyslání až v září. Většinou je pozornost obrácená právě na ně, letos bychom rádi, kdyby se zapojil každý z nás.

Slovo misie v mnohým možná vyvolává dojem dálek, rozlehlých vyprahlých afrických stepí, amazonských pralesů, kde se misionáři musí prodírat hodiny a hodiny, aby našli vesnici. Ano, toto jsou misie. K takovým činům jsou povolaní lidé, kteří získali od Pána specifické dary právě k této misijní službě. Každý z nás ale může být misionářem, a to právě tam, kde je.

Mnohdy nás stojí velké přemáhání bavit se s kolegy o našich hodnotách, mnohdy je těžké udělat křížek před jídlem ve společné jídelně, kde se na mě dívají spolužáci. Společná modlitba s rodinou občas stojí spoustu sil. Poctivé a svědomité plnění svých úkolů do práce a školy nás taky něco stojí.

Jsme povoláni žít své misie tam kde jsme. A je to velké dílo našeho křesťanského společenství.

Podělte se s námi o vaše střípky, jak prožíváte misijní poslaní v každodenním životě, podělte se s námi o vaše nápady a inspirujte tak třeba další rodiny nebo jednotlivce v prožívání misií. Natočte video, namalujte obrázek, nafoťte komiks. Zapojte se a ukažte, jak žijete misie.

Těšíme se na vaše fotky, dopisy, videa na cagliero@sadba.org. Inspirovat se můžete na našich stránkách sadba.org, nebo na našem facebooku Adopce nablízko.

Zveme vás také na online přenos misijní mše svaté v neděli 14. června z Ostravy, která bude přenášená na facebooku Bosco point, sloužit ji bude misionář z Bulharska, budoucí ředitel Sadby Jaroslav Fogl.

Helena Janíková