Skip to main content

Přečtěte si Salesiánský magazín 2/2021

By 19. 4. 2021Magazín, Novinky, Top

Právě vychází letošní druhé číslo Salesiánského magazínu. Možná jste ho už našli ve schránce, ale pokud ho nemáte objednané, k jeho odebírání se můžete přihlásit na stránce Magazín. Tam také najdete aktuální číslo v elektronické podobě a náš výběr z článků.

Být s nimi a naslouchat jimV letošním ročníku Salesiánského magazínu vás postupně seznámíme s mladými muži, kteří se připravují na životní cestu salesiánů. V aktuálním čísle si můžete přečíst rozhovor s Honzou Rozsypálkem, který je na pastorační praxi ve Zlíně. Proč se rozhodl stát salesiánem? Jaké jsou potřeby současných mladých lidí? Co přináší život v komunitě? Jaké to je vzdát se života s ženou? Na tyto a další otázky odpovídal Kateřině Cveklové.

Psali to na internetu – Vypjatá koronavirová doba je živnou půdou pro hoaxy, dezinformace, fake news a další druhy nejen novinářských kachen. Zdeněk Jančařík se zamýšlí nad tím, jak zprávy čteme a jak nad nimi kriticky (ne)přemýšlíme. Možná spolu s ním přijdete na to, že, než přeposlat řetězový e-mail, je lepší skutečně jednat.

Vztah založený na důvěře je naší společnou cestou – V seriálu reportáží z míst, kde salesiánská rodina pomáhá mládeži na okraji, se tentokrát můžete podívat do Pardubic. Redaktor magazínu Jan Kvapil navštívil Centrum Don Bosco, které podává pomocnou ruku mladým lidem z dětských domovů, výchovných ústavů nebo pěstounské péče. Přečtěte si, jaká zranění si tito lidé nesou do života a jak se jim dá účinně pomáhat.

Obohacující čtení přeje

redakce Salesiánského magazínu