Nový provinciál převzal službu na setkání spolubratří

Ve Fryštáku jsme se na slavnost Panny Marie Pomocnice setkali jako salesiáni z celé provincie. Kromě společného času, sdílení a informací o tom, co se v provincii děje, měl tento den i jeden důležitý moment – předání služby provinciála.

Po šesti letech předal P. Martin Hobza vedení provincie P. Václavu Jiráčkovi. Přítomen byl také regionální rádce pro náš region P. Roman Jachymowicz.
Během dne zazněly novinky o projektech i o procesu proměny provincie, slavili jsme společně mši svatou, byl prostor na setkání, rozhovory i společné focení. Odpoledne jsme navštívili hrob P. Ignáce Stuchlého a následovalo samotné předání služby.
Martinovi děkujeme za šest let služby a práce pro provincii.
Vaškovi přejeme hodně sil, moudrosti a Božího požehnání do nové role.
Libor Všetula, SDB