Skip to main content

Navzdory pandemii SADBA pokračuje v práci. Dobrovolníci se postupně rozjíždějí do světa na místa svojí služby, chystá se spuštění přípravného kurzu Cagliero pro nové dobrovolníky a pro příznivce Sadby jsou zde další novinky ze světa misií.

Noví dobrovolníci

Misijní organizace SADBA vyslala v září nové dobrovolníky do světa. Někteří z nich už doputovali na místo své dobrovolnické služby, jiní se teprve chystají na odjezd.

Jan a Anna Barešovi pojedou do Zambie v lednu. Do Tanzanie byli vyslaní dva dobrovolníci, Jiří Vácha dorazil na místo minulý týden, Libor Malina za ním přijede v lednu. V Tanzanii minulý rok pomáhala Petra Klašková, která kvůli koronaviru musela svoji dobrovolnickou službu předčasně ukončit a odjet domů, ale v září se do Tanzanie vrátila, aby svoji službu dokončila. Emilie Novotná se chystá na Šalamounovy ostrovy, dorazit by tam měla v lednu. V tomto měsíci by měl do Zambie vyjet Ondřej Škvařil. Bulharskou misii posílí tři dobrovolníci – David Bochňák pojede v lednu, Anna Rotreklová už měsíc pomáhá ve Staré Zagoře a Radek Steingart v Kazanlaku. Dobrovolnice Zdislava Poláčková před dvěma týdny dorazila do Albánie. Jejich dopisy z misií najdete na stránkách Adopce nablízko.

Dobrovolníky můžete podpořit finančně na stránkách Adopce nablízku, nebo také modlitbou. K tomu slouží modlitební kartičky, které najdete pod článkem. V tištěné podobě je dostanete na požádání v salesiánském středisku nebo si o ně můžete napsat na e-mail sadba@sadba.org.

Další zprávy ze Sadby

V říjnu se po roce opět setkali dobrovolníci Sadby, kteří byli do světa vyslaní loni. Dělili se o zážitky, o které nebyla nouze, obzvláště když někteří z nich museli předčasně ukončit svoji službu kvůli šířící se nákaze COVID-19. Více si o setkání můžete přečíst na stránkách Sadby.

Na kurzu Cagliero pro nové dobrovolníky se přihlásila řada zájemců. Vzhledem k současným epidemiologickým opatřením byl začátek kurzu odložený na dobu, kdy to situace dovolí.

Vyšly listopadové Misijní zprávy ze světa Cagliero 11. Přečíst si je můžete zde.

Z loňského Dobrosletu (setkání všech dobrovolníků sadby) vzniklo video rozhovorů s bývalými dobrovolníky. Najdete ho pod článkem.

Jan Kvapil