Skip to main content

Nové termíny salesiánských akcí

By 4. 5. 20205 května, 2020Novinky, Top
Na letošní rok byla naplánována řada salesiánských akcí. Vzhledem k situaci se mnohé plány musely změnit. Proto přinášíme přehled chystaných akcí a případné změny jejich termínů.

9. Dny salesiánské spirituality – Obnovení tradice setkání členů a příznivců salesiánské rodiny bylo plánované na letošní duben. Účastníci se měli společně zamyslet nad salesiánskou pastorací mládeže ve světle apoštolské exhortace „Kristus žije“ Protože se setkání nemohlo uskutečnit, organizátoři stanovili nový termín setkání na 16.-18. dubna 2021.

Výstava fotografií ze života misionářů v Bulharsku – Fotografie ze salesiánské misie v bulharském romském ghettu měly být k vidění v dubnu v Jindřišské věži v Praze. Výstava ani vernisáž se zajímavými hosty se nemohla uskutečnit, ale organizátorům se podařilo domluvit, aby výstava v Jindřišské věži mohla být celé letní prázdniny. Termín vernisáže zatím není stanovený, ale s předstihem budeme o této nevšední události informovat.

Žehnání dobrovolníků Sadby na setkání Aksanti

Seminář provincie na Velehradě – Letošním tématem formačního semináře měla být sociální komunikace. Původní červnový termín musel být zrušen a celá událost odložena na červen 2021. Hlavní lektor semináře, salesián Fabie Pasqualetti, děkan fakulty sociální komunikace na UPSU, snad bude moci vést seminář i v příštím roce.

Setkání Aksanti – SADBA vysílá už patnáctým rokem dobrovolníky do salesiánských misijních děl po celém světě. Aksanti, což znamená svahilsky děkuji, je posledním přípravným víkendem dobrovolníků, na který je zvaný kdokoliv, kdo má zájem poznat bývalé dobrovolníky Sadby a podpořit nové dobrovolníky, kteří při nedělní mši svaté skládají dobrovolnický slib. Víkendové Setkání Aksanti se nekoná v původním červnovém termínu, ale byl určený nový termín na 11.-13. září 2020.

Festival Salesiánského hnutí mládeže – Festival SHM je každoroční příležitostí pro děti, mladé lidi i dospělé setkat se a strávit společně den s bohatým programem. Zvána je celá salesiánská rodina a kdokoliv další, kdo by chtěl salesiánské prostředí poznat blíž. Letos se měl festival konat v červnu v Újezdu u Brna. Termín festivalu musel být odložen na rok 2021, kdy by se měl uskutečnit na původně plánovaném místě.

10. pouť salesiánské rodiny se Strennou – Na jubilejním desátém ročníku pěší a cyklo pouti mohou účastníci poznat poutní místa Znojemska, na kterých budou společně vyprošovat nová povolání a věrnost v přijatém povolání. Zvaní jsou všichni členové a příznivci Salesiánské rodiny. Pouť se uskuteční v původně plánovaném termínu 16.-19. července 2020. Více se o pouti dozvíte na stránkách Salesiánů spolupracovníků (ASC).

Jan Kvapil