Skip to main content

Na salesiánském hřišti se utkaly nízkoprahy

V sobotu 15. dubna 2023 proběhl na hřišti Salesiánského klubu mládeže ve Zlíně již 20. ročník fotbalového turnaje nízkoprahových klubů.

I když to zpočátku vypadalo, že nám počasí nebude přát, tak nakonec na vyhlášení vítězů vysvitlo dokonce slunce. Začátek akce byl naplánován na 9. hodinu ranní, kdy se na slavnostním nástupu představily zúčastněné týmy. Ze Zlínského kraje se zúčastnilo 5 nízkoprahových klubů – z Holešova, Vizovic, Uherského Brodu, Slavičína a Zlína.

Indy je kamarád nízkoprahu

Součástí turnaje bylo vyhlášení ceny za nejlepšího Pracovníka NZDM 2022 a Kamaráda NZDM Zlínského kraje. Cenu každoročně uděluje Nadace Jana Pivečky. Letos cenu Kamaráda NZDM získal salesián Lubomír Laža, přezdívaný Indy, za svou nezištnou službu mladým a ochotu pomoct v klubu, když je potřeba. Indy, gratulujeme a děkujeme!

Fotbal jako prevence

Po třech letech jsme opět mohli zakusit, co znamená hra fair-play, že dobře nahrát je víc než sólo útok na bránu. Prožili jsme sounáležitost, fandění a nadšení ze hry. Někdy se také fotbalisti museli vyrovnat s prohrou svého týmu nebo verdiktem rozhodčího, který nebyl v jejich prospěch. To všechno pomáhá mladým dobře zvládat životní situace, které je budou v životě potkávat. Fotbal je pro nás důležitým preventivním prostředkem, který má pevné místo v našem Salesiánském klubu mládeže. Každou středu a čtvrtek nabízíme fotbalový kroužek, kde mohou kluci trénovat. V rámci otvírací doby klubu mohou také hřiště využít. Letos v létě pořádáme také příměstský fotbalový tábor.

Pavla Oklešťková

www.sdbzlin.cz