Skip to main content

Na 1000 lidí podpořilo bulharskou misii na benefičním koncertě

By 26. 9. 2021Bulharsko, Novinky, Top

12. září se konal v Brně v Denisových sadech koncert na podporu salesiánského misijního díla v Bulharsku. Jednalo se již o 4. ročník benefičního koncertu, kterého se podle našich odhadů zúčastnilo okolo 800–1000 lidí.

Na koncertu vystoupila jako první SBMka – schola brněnské mládeže, pod taktovkou sbormistra Patrika Buchty. Ve složení asi 60 zpěváků a muzikantů odehrála nádherný koncert křesťanských písní. Dalším vystupujícím byla dívčí skupina Break Falls se svojí původní tvorbou, ke které se jako překvapení přidala hrou na saxofon bývalá dobrovolnice Lída. Posledním hostem byl zpěvák a muzikant Pavel Helan, který si publikum získal svojí bezprostředností již při zvukové zkoušce.

V pauzách mezi koncerty probíhal doprovodný program, kde se účastníci mohli seznámit s tím, jak se vyrábí pravý balkánský sýr, naučit se tancovat národní bulharský tanec choro a nebo se zeptat misionářů na jejich práci v Bulharsku. Součástí koncertu byl také tradiční benefiční guláš, možnost vybrat si nějakou památku z Bulharska a děti si mohly zaskákat na skákacím hradě.

Na závěr koncertu proběhla dobročinná dražba a krátké poděkování salesiánům i účastníkům koncertu z úst prvního náměstka paní primátorky města Brna pana Petra Hladíka, který koncertu již počtvrté udělil svoji záštitu.

Mám radost, že to není jenom o koncertě a vybírání peněz do kasiček, ale že koncert je krásná příležitost, kdy se mohou salesiáni z Bulharska potkat s lidmi, kteří je podporují na misiích. A koncert je takovou formou poděkování všem dárcům a dobrodincům.

Druhou radostí spojenou s koncertem jsou všichni, kteří s koncertem pomáhají – vystupující, kteří hrají zdarma a nebo za velmi snížený honorář. Sponzoři, kteří pomohli s vytištěním plakátů, s občerstvením pro kapely a dobrovolníky a dobrovolníci samotní, kteří celou akci pomohli nachystat a realizovat.

František Jeleček
Fotografie: Václav Vlach a Dominik Polansky – Člověk a víra