Skip to main content

K reportáži webu Seznam Zprávy „Ve stínu celibátu“

By 17. 6. 2021Novinky, Top

Zpravodajský web Seznam Zprávy od soboty 12. června zveřejňuje reportáž na pokračování pod názvem Ve stínu celibátu. V ní dospělá žena popisuje svou zkušenost sexuálního zneužívání ze strany salesiána Pavla Krejčího, jehož jméno v reportáži zmiňuje. Reportáž se skládá z pěti podcastů a několika videí a bude vycházet ještě několik příštích dní. Jako salesiánům je nám líto, že k něčemu takovému došlo. Zároveň chceme vyjádřit naši ochotu vše řešit. I když postupy naší provincie nejsou dokonalé a stále je co zlepšovat, poctivě usilujeme najít nejlepší způsob, jak s celou situací zacházet. Od prvního oznámení nevhodného chování Pavla Krejčího celý případ řešíme, přitom spolupracujeme se zainteresovanými osobami a otevřeně komunikujeme s médii. 

Zároveň doufáme, že tato reportáž i diskuse kolem ní přispěje k většímu porozumění problematice sexuálního zneužívání a že to povede k jeho prevenci, k lepším možnostem jeho řešení a také pomůže obětem najít cestu k vyřešení a uzdravení následků zneužívání.

Je dost možné, že ve vás sledování reportáže vyvolá mnoho otázek. Na prvním místě doporučujme vyslechnout celý příběh v reportáži. Dále máte možnost obracet se se svými otázkami na Vojtěcha Sivka, který je jako vikář provinciála pověřen komunikací o tomto případu a je připravený na otázky reagovat. Pokud máte nějaké další podrobnosti k tomto případu nebo podobnou zkušenost, oceníme, když nás o tom budete informovat. Můžete k tomu využít i další kontakty uvedené na našich stránkách či kontakt na spolek Někdo ti uvěří, zmiňovaný v reportáži.

Pokud se chcete seznámit s přístupem salesiánů v případech prevence zneužívání či nevhodného chování a jejich řešení, podrobnosti najdete zde.

Vojtěch Sivek

vikář provinciála Salesiánské provincie Praha