Sice už jsme naplno vstoupili do postní doby, ale možná že někteří z vás stále přemýšlí, čím ji letos naplní. Třeba vás zaujme něco z následující nabídky.
Putování za Světlem
Putování na posvátná místa už od nepaměti pomáhá lidem vymanit se ze stereotypů, podívat se na život s odstupem a setkat se s Bohem. Na stránce Putování za Světlem se můžete spolu s ostatními vypravit na nejznámější poutní místa. Stačí se zaregistrovat, zvolit si úmysl cesty a vyrazit na procházku nebo výlet, sám či s rodinou. Zdolané kilometry si zapíšete do svého účtu, ty se vám pak sčítají a také se počítají do kilometrů odputovaných všemi poutníky. Váš úmysl může zůstat soukromý, nebo ho můžete sdílet s ostatními. Ke každé své cestě také můžete přidat fotku se vzkazem. První společný cíl je Jeruzalém, ale vzhledem k tomu, jak rychle kilometry přibývají, jistě doputujeme také do dalších cílů, do Říma a Santiago de Compostela.
Postní doba s biblickými ženami
Malý průvodce postní dobou
Tato mobilní aplikace vám pomůže zastavit se každý den postní doby u Božího slova. Najdete v ní liturgické texty k danému dni, krátké zamyšlení a modlitbu. Je určena všem, kdo touží denně alespoň po malém duchovním impulzu. Aplikaci Malý průvodce postní dobou najdete zde v Google Play.
Postní cesta pro děti
Salesiánská rodina ve Zlíně připravila pro děti postní cestu s úkoly na každý den. Pro každý týden také vychází jedno video, kterým provází Kostelníček. Materiály k postní cestě, pravidla a videa najdete na stánkách Salesiáni Dona Boska Zlín.
Vlčí doupě
Možnost, jak dětem oživit postní dobu, je ukázat jim YouTube kanál Vlčí doupě, který je projektem P. Romana Vlka. Ten se už před pandemií věnoval především pastoraci dětí a loni v březnu po začátku karantény hledal cestu, jak s nimi zůstat v kontaktu. Na Vlčím doupěti každou neděli děti najdou videokázání, které jim srozumitelnou formou přiblíží evangelium. Z P. Romana se stal youtuber se vším všudy, videa mají kolem 2 tisíce shlédnutí, ale jeho Vlčí doupě děti najdou i na Instagramu, Facebooku, webu nebo jako mobilní aplikaci.
Jan Kvapil