Skip to main content

Formace mladých salesiánů skrze sérii videí

By 18. 11. 2020Novinky, Top

Vychází série deseti videí, která mají oslovit mladé salesiány přítomné v domech počáteční formace. Snaží se je oslovit tím nejbezprostřednějším a nejúčinnějším způsobem a podpořit společnou reflexi hlavních témat textu Mladí salesiáni a doprovázení – orientace a pokyny.

Do vzniku tohoto textu se zapojilo více než 4 000 mladých lidí z formace a doprovázejících salesiánů . Je to dokument, který hlavní představený don Ángel Fernández Artime schválil se svou radou a představil na 28. generální kapitule. Nyní je třeba zajistit jeho šíření a účinné přijetí v salesiánských domech, zejména v komunitách počáteční formace. Odtud pochází myšlenka těchto videí, vytvořených v pěti jazycích mladými salesiány, kteří se obracejí na své spolubratry v jiných zemích a kulturách, aby společně uvažovali o problémech, příležitostech a výzvách souvisejících se současným salesiánským osobním doprovázením.

Videa (dostupná v italštině, angličtině, španělštině, francouzštiněportugalštině) jsou dlouhá přibližně 3 minuty, jsou proto vhodná i pro sdílení a přehrávání na sociálních sítích. Každý měsíc je na YouTube kanálu Salesiánské informační agentury ANS zveřejněno jedno vide, a to až do června 2021.

Salesiánská informační agentura ANS