Skip to main content

Salesiánští animátoři se setkali v Ostravě

By 22. 11. 20185 prosince, 2018Novinky, Top

…aby ze sebe vydolovali to nejlepší!

O víkendu 16. – 18. 11. se konalo Celostátní setkání salesiánských animátorů po dvou letech v Ostravě. Sjelo se sem kolem stovky mladých a padesát salesiánů a salesiánek.

Víkend byl nabitý pestrým programem obsahujícím přednášku od Marka Ženíška, workshopy, hru po Ostravě. Byl čas i na společné setkání a v neposlední řadě zaměření se na sebe sama.

Další součástí programu byl opět „nechtěný“ vtipný výstup Libora Všetuly, který se snažil namotivovat mladé chlapce mottem: „Dostaňme Žabovřeskou komunitu pod padesát!“

Pro sdílení na Facebookové zdi nám tento víkend sloužili zdi Ostravského střediska, na kterou se psaly různé nápady, básně, ale sloužila i jako seznamka pro nesmělé účastníky hledající lásku. Psaly se tam také vtipy, které nakonec nabyly dvojího smyslu: Učitelka se ptá Pepíčka, čím je známá Ostrava on však neví, a tak se ho ptá, odkud mají uhlí a on jí odpoví: „ze sklepa!“…

Vtipem ovšem bylo to, že se v Ostravě žádné uhlí nedalo sehnat, a tak se na program muselo přivést až z dalekých Sebranic. A protože každý článek by měl mít i decentní závěr, tak musím napsat, že to byla fakt super akce a že už se nemůžu dočkat dalšího setkání!