Skip to main content

Čeští a slovenští koadjutoři opět společně na Orlím hnízdě

V prvním květnovém víkendu (6.-8. 5.) jsme se setkali na salesiánské chalupě „Orlí Hnízdo“ (nad obcí Pstruží v okrese Frýdek-Místek). Sešlo se nás dvacet dva českých a slovenských koadjutorů (salesiáni, kteří nejsou kněží), včetně Argentince Marcose, který v současnosti působí v našich bulharských misiích.

Společné setkání nás českých koadjutorů se slovenskými spolubratry míváme jednou za dva roky. Tentokrát to bylo po třech letech, protože loni nám setkání neumožnil covid. Kuba nám na grilu připravil výborné jídlo, při kterém jsme si mohli navzájem popovídat, co jsme od minulého setkání prožili.

V sobotu dopoledne jsme si udělali malou brigádičku. Odpoledne jsme navštívili pivovar v blízkých Kozlovicích. O sobotním večeru jsme se navzájem sdíleli, kde každý z nás momentálně působí a jaká je jeho současná role. Dvě místa jsme probrali podrobněji prostřednictvím prezentací: slovenské misie v Jakutsku a české misie v Bulharsku.

V neděli dopoledne jsme prožili slavnostní mši, kterou pro nás sloužil Petr Boštík. Mše byla provázena pěknou hudbou. Pak již následoval oběd se sladkou tečkou. Byly rozdány dárky na památku a všichni jsme se zase rozjeli do svých domovů.

Děkujeme všem za krásné prožité chvíle v nádherné přírodě! Podívejte se na krátké video, které udělal slovenský spolubratr Daniel.

Pavel Liškutin, SDB